"Tümer başka takımda oynayamaz"

Beşiktaş Kulübü Asbaşkanı Kıvanç Oktay ise Tümer'in sözleşmesinin sezon sonunda biteceğini ve bu konuda birçok spekülasyon yapıldığını söyledi.

Tümer'in yurtdışına gitmek istediğini geçen seneden beri söylediğini ifade eden Oktay, ''Yurtdışına gitme durumu olmazsa zannetmiyorum ki Beşiktaş'tan başka takımda oynasın. Birkaç hafta önce Türkiye'de bu konuşmalar başladığında kendisi bana geldi. (Sözleşmeyi imzalayayım ama yurtdışından bir talep gelirse sözleşmeyi yırtar atarsınız) dedi. Tümer, taraftarın önünde kötü gösterilmek için (Galatasaray'a gitmek istiyor) diye spekülasyonlar yapılıyor. Bunlar doğru değil'' diye konuştu.

Beşiktaş'ın deneyimli futbolcusu Tümer Metin, Ankaragücü ile oynadıkları maç sırasında ve sonrasında yaşananlar için üzgün olduğunu ve kendi adına utanç duyduğunu söyledi.

Tümer, Lig TV'de canlı yayında yaptığı açıklamada, Ankaragücü'nden İbrahim Yavuz ile yaşadığı tartışmalar ve sonrası için, ''Yaşanan olay için son derece üzgünüm ve kendi adıma utanç duyuyorum. Tümer Metin profiline yakışmayacak bir davranıştı'' dedi.

Olayın öncesine gitmek gerektiğini kaydeden Tümer, ''Benimle ilgili bir durum yoktu. Ali Güneş ile aralarında birşey vardı. Oraya gittiğimde farklı bir diyalog gelişti. Yaşanan olayı soyunma odasına kadar taşımamam gerekiyordu. Bu benim için utanç verici bir durum. Gerek Ankaragücü, gerekse futbolcu arkadaşımızdan özür diliyorum. Biraz tahrik vardı, ayrıca biraz da beklenilen saygı. Benim yaşım daha büyük. İyi bir diyalog olmadı aramızda. Bu anlamda özür diliyorum'' şeklinde konuştu.
Kayserispor ile oynanan kupa maçı sonrası teknik direktör Tigana ile önemli bir sorun yaşanmadığını da belirten Tümer, ''Tamamen mahremiyet bölgemiz olan soyunma odasında geçen bir olaydı. Soyunma odamızda yaşanan çok normal bir davranış şekliydi. Hoca ile aramda en ufak bir sorun olmadı. Soyunma odamızdan bu olayın nasıl çıktığını anlayamıyorum, esas kanayan yara bu'' diye konuştu.

Beşiktaş'ta mutsuz olduğunun, Türkiye'den başka kulüplerle transfer için görüştüğünün yazıldığını hatırlatan Tümer, ''Maalesef gerçeği yansıtmayan şeyler yazılıyor. Beşiktaş'ta mutsuz olduğum yazılıyor, böyle bir şey yok. Başka bir takımla da görüşmedim. Ben yurtdışında neden futbol oynamak istediğimi daha önce anlattım. Ama insanlar görmek istedikleri gibi görüyor'' dedi.