Euro League ''Top 16'' E Grubu'ndaki ikinci maçında perşembe günü Maccabi Tel Aviv ile karşılaşacak Ülkerspor, İsrail'e geldi.

İstanbul'dan yaklaşık 2 saat süren uçak yolculuğunun ardından Tel Aviv'e gelen turuncu-yeşilli kafileyi, Ben Gurion Havaalanı'nda İsrailli basın mensupları karşıladı.

Dinlenmek üzere otele çekilen Ülkerspor kafilesi, Tel Aviv'deki ilk antrenmanını bu akşam maçın oynanacağı salonda yaptı.

Gruptaki ikinci maçında ULEB Avrupa Ligi'nde son iki sezonun şampiyonu Maccabi Tel-Aviv karşısına çıkacak Ülkerspor'da, İbrahim, Ömer ve Gulyas'ın sakatlıkları teknik heyeti düşündürüyor.

İstanbul'daki son antrenmanda el bileğinden sakatlanan İbrahim ile Ömer ve Gulyas'ın durumları maç saatinde belli olacak.

Gruptaki ilk maçlarında, İtalyan Climamio Bologna karşısında istedikleri oyunu ortaya koyamadıklarını belirten antrenör Ergin Ataman, ''O maçtan çok ümitliydim ama olmadı. 'Top 16'da maç kazanmak çok zor, kazanınca da çok büyük bir avantaj elde etmiş olursunuz'' dedi.

Son haftalarda, Bologna maçı dışında ortaya koydukları iyi basketbolu, bu maçta yansıtmak istediklerini belirten Ataman, ''Son iki yılın şampiyonunun sahasında çok zor bir deplasmandayız. Ama buradan galibiyetle ayrılmak istiyoruz. Rakibimizin de ilk maçı kaybetmesi, grupta onları da tehlikeye soktu. İlk haftayı unutarak, iyi basketbol oynayarak, İstanbul'a puanlarla dönmek istiyoruz. Rakibin herhangi bir sakatlık veya eksik oyuncu problemi yok. Biz de ise 3 önemli sıkıntı var. Ayrıca, ligin en önemli oyuncularından olan Anthony Parker da Tel Aviv'in büyük silahı. Kaybettikleri Real Madrid maçında bile performansıyla haftanın en değerli oyuncusu seçildi. Efes Pilsen'in eski oyuncusu Solomon ve uzun oyuncuları da çok etkili. Ancak, buraya avantaj elde etmek için geldik.'' diye konuştu.