Ahhh, ah! Galiba Efesli oyuncular, sürekli mağlup oldukları Hırvat Cibona’yı yenemeyeceklerine sankı inandı. Bu sezon, ilk tur gruplarında iki defa Cibona’ya mağlup olan Efes Pilsen sırf bu yüzden grubu lider bitiremedi. Nedense çok daha güçlü bir ekip olmasına rağmen, Efes’in Cibona’ya son yıllarda ne şansı tutuyor, ne de gücü yetiyor. Artık bu işin formulünü bulmaları gerekiyor!


Dün Kaya Peker kadar çalışan oyuncu olmayınca, çok önemli bir maç kolayca kaybedildi. Kaya o kadar muhteşem oynadı ki attığı sayılar, başarılı şut yüzdeleri biryana sadece çaldığı 7 top ne kadar başarılı olduğunun göstergesiydi. Aslında Cibona takımı, 12/22 ile 55’lik iyi bir üç sayı yüzdesi yakalamasa bu maçı alacak gibi değildi.

Düşünün tam 21 top kaybı yaptılar. İşte tüm bu kayıpları Efes’e karşı her maçta çok iyi oynayan oyun kurucaları James Penn, 5/7 ile 71’lik, Kus 3/5 60’lık, Markota da 2/4 ile 50’lik üç sayı yağmurlarıyla Efes’e İstanbul’da bir mağlubiyet daha tattırdılar.

Oysa Efes, boyalı alanı bile rakibinden daha iyi kullanmış ve bölgeden 26 sayı üretmişti. Cibona 22’de kalmıştı. Tabi, en kötü oyunculardan biri de oyunun en kritik bölümlerinde üç sayılık şutları heba eden Domercant idi. Keşke, formda bir alternatifi olabilseydi.

Ne yazık ki Efes Pilsen, evinde kaçırdığı bu balığı çok arayacak! ALLAH aratmasın.