Euroleague Top 16'da dün akşam Abdi İpekçi Spor Salonu'nda Hırvatistan'ın Cibona Zagreb takımına 63-69 mağlup olan Efes Pilsen'de Genel Menajer Engin Özerhun evsahibi olmanın avantajını iyi değerlendiremediklerinden dolayı üzgün olduklarını söyledi


ÖZERHUN: " HÜCUMDA ETKİSİZDİK "


Engin Özerhun, bu sezon 3. kez yenildikleri Cibona karşısında savunmada gayretli olmalarına rağmen hücumda istedikleri oyunu sahaya yansıtamadıklarını ve bunun da yenilgide önemli bir rol oynadığını ifade ederken, " Basketbolun savunma yönünü dün akşam iyi oynadık. Ancak hücumda istediğimiz oyunu sahaya yansıtamadık. Kaçırmamamız gereken bir çok syı kaçırdık. Evimizde oynadığımız ilk 2 maçı kazanarak avantajlı duruma gelmek istiyorduk. Yapacağımız 6 maçlık seride kendi evimizdeki 3 maçı kazanıp, deplasmanda oynayacağımız maçlardan da alacağımız galibiyet yada galibiyetlerle G Grubu'nda kendimize iyi bir yer edinmeyi hedeflemiştik. Sadece bu avantajımızı iyi değerlendiremedik. Dün akşamki yenilgiyi deplasmanda alacağımız galibiyetlerle telafi etmemiz gerekiyor " şeklinde konuştu.

KEREM GÖNLÜM BİR HAFTA YOK

, bu sezon 3. kez yenildikleri Cibona karşısında savunmada gayretli olmalarına rağmen hücumda istedikleri oyunu sahaya yansıtamadıklarını ve bunun da yenilgide önemli bir rol oynadığını ifade ederken, şeklinde konuştu.

Öte yandan dün akşam oynanan karşılaşmada sakatlanan Kerem Gönlüm'ün bir hafta oynayamayacağı belirtildi. Kerem'in bu hafta oynayacak Beşiktaş Cola Turka maçında forma giyemeyeceği belirtilirken, önümüzdeki hafta oynanacak Panathinaikos maçına kadar yetiştirilmeye çalışılacağı açıklandı. Efes Pilsen'in son maçlarda sakatlığı nedeniyle forma giyemeyen oyuncusu Marko Popovic'in ise 2 hafta daha sahalardan uzak kalacağı açıklanırken oyuncunun kesin durumunun 2 hafta sora yapılacak kontrollerden sonra belli olacağı bildirildi.