EBBL I grubunda mücadele ve yarı final guruplarına katılma hakkı elde eden Genç Banvitliler Basketbol Kulübü, hedefini TB2L olarak belirledi.
“TAKIMIMIZIN FORM DURUMU ÇOK İYİ”


8-11 Mart tarihlerinde Tarsus’da oynayacakları yarı final müsabakaları öncesinde çalışmalarına hız veren Genç Banvitliler’de menajer Turgay Çataloluk, “Hedefimiz gelecek sezon TB2L’de yer almak. Genç ve çok istekli bir takımımız var. Yarı finaller öncesinde grubumuzu lider tamamlayarak gücümüzü gösterme fırsatı bulduk. Şimdi sırada oynayacağımız yarı final grubu maçları var. Takım olarak çok iyi çalışıyoruz ve form durumumuz istediğimiz düzeyde. Yarı final karşılaşmalarından namağlup ayrılarak final grubuna moralli gitmek istiyoruz.” dedi

“OYUNCULARIMA GÜVENİYORUM”

tarihlerinde ’da oynayacakları yarı final müsabakaları öncesinde çalışmalarına hız veren ’de menajer dedi

Turnuva hazırlıklarına kendi tesislerinde devam eden Genç Banvitliler’in baş antrenörü Sedat Özyer ise turnuva öncesinde yaptığı açıklamada, “I grubunu lider olarak tamamlamak bize çok iyi moral oldu. Artık grup maçları bitti ve önümüzde çok önemli yarı final turnuvası var. Hatanın telafisinin olmadığı bir turnuva oynayacağız. Oyuncularımın, bu durumun farkında olması ve çok iyi tempoda çalışmalarını sürdürmeleri beni çok mutlu ediyor. Oyuncularıma güvenim tam. Yarı finallerden istediğimiz sonuçla dönmek istiyoruz.” şeklinde konuştu.