TB2L A Grubu’nda yer alan Bahçeşehir Üniversitesi ligin yirmi birinci haftasında Yeşilyurt’u 70 – 43’lük skorla mağlup ederek puan cetvelinde üçüncü sıraya yükseldi.

NEJAT SAYMAN: “HÜCUM EDEREK DEĞİL, SAVUNMA YAPARAK FARKI YAKALADIK”


Play-off'a avantajlı bir yerden katılmayı hedefleyen Bahçeşehir Üniversitesi'nin Antrenörü Nejat Sayman ilk yarıda yenildikleri Yeşilyurt karşısında çok iyi savunma yaparak maçı kazandıklarını belirtti. Sayman, “Yeşilyurt maçını mutlaka kazanmak zorundaydık. İlk yarıda yenildiğimiz rakibimize karşı sezonun en iyi savunmalarından birini yaptık. Rakibimiz ilk ve ikinci periyotlarda 9’ar, üçüncü periyotta ise sadece 8 sayı üretebildi. Maç içerisinde 7.5 dakika sayı yemediğimiz iki bölüm var. Hücum ederek değil savunma yaparak farkı yakaladık” dedi.

“HEDEF GRUBU 2. SIRADA TAMAMLAMAK”

Play-off'a avantajlı bir yerden katılmayı hedefleyen Bahçeşehir Üniversitesi'nin Antrenörü ilk yarıda yenildikleri Yeşilyurt karşısında çok iyi savunma yaparak maçı kazandıklarını belirtti. Sayman, dedi.

Bu hafta Çukurova Üniversitesi ile deplasmanda oynayacaklarını ifade eden Sayman, “İlk yarıda çok zor kazanmıştık. Ligde kolay maç olmadığını hep söylüyorum. Amacımız ligin normal sezonunu Tofaş'ın ardından ikinci sırada tamamlayıp play-off'ta avantajlı bir yer yakalamak. Ankara TED Kolejliler ve Gelişim Koleji ile deplasmanda oynayacağımız maçların neticesi sıralamadaki yerimizi belirleyecek. TBL antrenörlerinin TB2L’den oyuncu keşfetmesi ülkemizde henüz alışılmış bir olay değil. Ancak bazı TBL takımlarının bu sezon çıkış yakalayan oyuncularımla yakından ilgilenmesi bu ligde yaşanan mücadelenin ve oyuncu kalitesinin bir ispatı. Tek hedefimiz TBL’ne yükselebilmek. Bunun için de elimizden geleni yapıyoruz” diye konuştu.