A Milli Basketbol takımı ve Efes Pilsen'in başarılı oyuncusu Kaya Peker, tribünlerde yaşanan küfür olaylarından dolayı, "Eğer Türkiye'den gidersem, küfürler yüzünden gideceğim" dedi."KÜFÜR HER YERDE VAR"


Milliyet Gazetesinden Gökhan Türe'nin sorularını yanıtlayan Kaya Peker, "Türkiye'de her gittiğimiz yerde küfür işitiyoruz, Örneğin Karşıyaka benim kulübüm ama onlardan bile küfür işitiyorum. Sadece orada değil, her gittiğimiz yerde küfür işitiyoruz. Gerçekten Türkiye'de basketbol oynamaktan soğudum açıkçası. Milli takım forması giymemize, Türk bayrağını taşımamıza rağmen herkes küfür ediyor. Gençken o kadar etkilenmiyordum. Ama dokuz yıldır bi ligde oynuyorum ver artık gerçekten bu tip olaylar insana koyuyor" dedi.

"TRANSFER TEKLİFLERİ ALIYORUM"

sorularını yanıtlayan , dedi.

Tau Ceramica ve birçok kulüpten transfer teklifi aldığını belirten genç yıldız, " Eğer ülkemden ayrılıp, Avrupa'ya transfer olursam bunun en büyük sebebi tribünlerden yükselen küfür sesleri olacak. Efes Pilsen'de oynamamın avantajıyla basketbol kariyerimi hep geliştirdim. Bu yüzden Efes'e çok şey borçluyum. Sözleşmem sezon sonunda bitecek. Tau Ceramica ve birkaç kulüpten daha resmi teklif aldım. Efes Pilsen'e sormadan hiç birşey yapmam" diye konuştu