TB2L B Grubu’nun lideri Oyak Renault kendi evinde Tiregücü’nü 72 – 52’lik skorla mağlup ederek ligin yirmi birinci haftasında farklı bir galibiyet aldı.

YÜCEL PLATİN: “10 OYUNCUMDAN DA AYNI VERİMİ ALIYORUM”


Bursa temsilcisinin Antrenörü Yücel Platin oynadıkları maçları nasıl kazandıklarının önemli olduğunu belirtti. Platin, “Tiregücü takımı ile aramızda güç farkı vardı. Aynı zamanda rakibimizin form durumu da çok iyi seviyede değildi. Kazandığımız maçları nasıl kazandığımız çok önemli. Bundan sonra kazandığımız maçlardaki artılarımızı play – off dönemine taşıyacağız. Şu andaki en önemli avantajımız kadromuzda bulundurduğumuz bütün oyuncularımızdan aynı seviyede verim alıyor olmamız. Ligin ikinci yarısında oynadığımız bütün maçlarda her oyuncum ortalama 20 dakika civarında süre alıyor ve oyuncu değişikliklerinde takımın kimyası, oyun düzeni ve disiplini değişmiyor. Bunu başarmak ve bu yapıyı play – off’a taşımak çok öneli bir artı bizim için. Play – off çok sert geçecek ve 10 oyuncuma da ihtiyacım olacak. TBL hedefini gerçekleştirmek için 6 oyuncu ile başarılı olmak çok zor” dedi.

“HEDEF 3’TE 3 YAPARAK AVANTAJ SAĞLAMAK”

Bursa temsilcisinin Antrenörü oynadıkları maçları nasıl kazandıklarının önemli olduğunu belirtti. Platin, dedi.

Gelecek hafta Ankara deplasmanında Mülkiye ile karşılaşacaklarını ifade eden Platin, “Normal sezonu lider tamamlayabilmek için avantaj sağlamak istiyorsak Müykiye, Marmaris Belediyesi ve FMV Işıkspor ile oynayacağımız maçları kazanıp 3’te 3 yapmamız gerekiyor. Bu üç haftalık periyot bizim için çok önemli. Eğer bu 3 maçı da kazanırsak normal sezonu lider bitirmek için büyük avantaj elde edeceğiz” diye konuştu.
__________________