Basketbolun yerli yıldızları ile 'ithal' isimlerini karşı karşıya getiren maçı 113-98 yabancılar kazandı. Malik Dixon'nun 'sokak' şovu ise A. İpekçi tribünlerinden büyük takdir topladı.Sürpriz olmasını beklemiyorduk zaten. Pek çok üst düzey ligde olduğu gibi ligimizde de pek çok takımın esas skorerleri ve pota altı savaşçıları yabancı... Ana rolleri üstlenen yabancılar, yerlilere karşı sahaya çıkınca sonuç, 113-98 ithal yıldızların galibiyeti oldu. All Star, bireysel yeteneklerin sahne aldığı ve özel oyuncuların performanslarının öne çıktığı maçtan önce eğlence amaçlı bir şov... 2006 Ali Star macında da Ülker'in bireysel olarak öne çıkan 3 yıldızı maca damgasını vuran isimlerdi.

İbrahim Kııtluay 6/7 üçlük ve toplam 9/11 isabetle 27 sayı üretip, 2 ribaunt, 3 de asist yaparak Yerliler'in en iyisi olarak öne çıktı. Yabancılarda ise gerek saha içi, gerekse saha dışı kişilikleri ile Türkiye'nin gördüğü en örnek 2 yabancı Ülker'den Marcus Haislip ve Jeff Trepagnier şovun assolistleriydi.

Haislip fizik kurallarını zorlayan smaçlanndan pasajlar sunmasının yanı sıra son dönemde iyice geliştirdiği dış atışlarını da 4/7 üçlük atarak izleyenlere gösterdi. Ancak dünkü maçın en büyük yıldızı "En Değerli Oyuncu" ödülünü de haklı şekilde kazanan Jeff Trepagnierydi. ABD'li oyuncu eğlendi, herkesi eğlendirdi ve harika bir oyun ortaya koydu. Smaclar, imkansız turnikeler, dış atışlar vs... Sahada basketbolün bütün güzelliklerini sergiledi. Sonunda ise 15/21 isabetle 33 sayı atmış, 5 ribaunt, 2 asist, 3 top çalma yapmıştı.

Dixon sokak efsanesi
Yerliler ligde de rolleri gereği daha çok şutlanyla öne çıkıyor. Dün de kazanmak için ekstra iyi şut atmaları gerekiyordu ama İbrahim dışında kalan isimler 5/24 üçlük isabetinde kalınca bu imkansız hale geldi. Geçen yılM yenilginin ardından 26. dakikada 82-62 geride olan Yerliler savunmayı iyice sertleştirince 5 dakikada 20-2'lik bir seriyle farkı 2'ye kadar indirse de maç sonunda kendisini biraz sıkan Yabancılar yine rahat kazandı. Son 4 dakikaya 92-90 girildikten sonra bu bölümün skoru 21-8 yabancılar lehine oldu. Maç önemli ama Ali Star'ın 'eğlence' anlamına geldiğini de unutmayalım.

O alanda sahanın en iyisi farklıydı. Hem Haislip'in arkasına gelen topu sol elle yakalayıp havada tamamladığı, hem de Trepagnier'nin 4 kişiyi geçip ters yaptığı smaç, Malik Dhom'ın Kerem Tunceli'ye yaptığı numara karsısında gölgede kaldı. Sayı kralı G.Saraylı, her ne kadar parke adabına uygun kaçmasa da dripling yaparken topu Kerem'in başından sektirerek sokak basketbolünün en ünlü hareketini örnekledi. Zaten Dixon da bir sokak basketbolü efsanesi değil mi?