Geçtiğimiz sezonun FIBA Avrupa Kupası şampiyonu Galatasaray, Süper Kupa finalinde bugün Avrupa Ligi şampiyonu Spartak Moskova Region ile karşılaşacak.

İSTANBUL - Galatasaray Bayan Basketbol Takımı, FIBA tarafından bu yıl ilk kez düzenlenen Süper Kupa maçında bugün Moskova'da, Rusya'nın Spartak Moskova Region takımıyla karşılaşacak.

Geçen sezon FIBA Avrupa Kupası'nı kazanan Galatasaray ile FIBA Avrupa Ligi şampiyonu Spartak Moskova Region takımlarını karşı karşıya getirecek Süper Kupa maçı, TSİ 16.45'de başlayacak ve GS TV'den canlı yayınlanacak.

Sarı-kırmızılı ekipte, Tuğba Palazoğlu ve Işıl Alben'in sakatlıkları bulunuyor.

Galatasaray Bayan Basketbol Takımı Antrenörü Zafer Kalaycıoğlu yaptığı açıklamada, ilk kez düzenlenen Süper Kupa mücadelesinde bir Türk takımının yer almasının gurur verici olduğunu ifade etti.

Kalaycıoğlu, ''Galatasaray geçen sezon FIBA Avrupa Kupası'nı kazanarak bir ilki gerçekleştirdi. Bunu Süper Kupa ile taçlandırmak istiyoruz. Amacımız kupayı kazanmak. Rusya'ya sadece mücadele etmek için değil, kupayı kazanmak için gidiyoruz'' şeklinde ifadeler kullandı.

Rakiplerinin güçlü olduğunu kaydeden Zafer Kalaycıoğlu, ''Avrupa Ligi'nde üst üste şampiyonluklar yaşadılar. Kupayı kazanarak, başta başkanımız Adnan Polat ve tüm Türkiye'ye hediye etmek istiyoruz'' dedi.


Kızlarımıza başarılar =))