Milli basketbolcular Hidayet Türkoğlu ve Mehmet Okur'un da forma giydiği NBA'de 2009 All-Star oylaması geçtiğimiz günlerde başladı.

NTV'den canlı yayınlanacak organizasyon için basketbolseverler, ''nba.com''dan, Mehmet Okur ve Hidayet Türkoğlu da dahil olmak üzere, favori NBA oyuncularına oy verebilecek.

Oylamada, 11'i Avrupa'dan olmak üzere 23 uluslararası oyuncu yer alıyor. Dünya çapında 200'den fazla ülke ve bölgede yayınlanacak 2009 NBA All-Star maçı, 15 Şubat 2009 tarihinde, Arizona Phoenix'teki US Airways Center'da gerçekleşecek.

23 uluslararası oyuncunun yer aldığı listedeki isimler arasında Alman Dirk Nowitzki, Fransız Tony Parker ve İspanyol Rus Andrei Kirilenko gibi Avrupa'dan da isimler yer alıyor. Bu oyuncuların yanı sıra Luol Deng de All-Star listesinde yer alan ilk İngiliz oyuncu olarak adını tarihe yazdıracak.

NBA All-Star oylama listesinde, 60'ı Doğu ve 60'ı da Batı Konferansı'ndan olmak üzere ve her konferanstan 24 gard, 24 forvet ve 12 pivot oyuncusunu içeren 120 oyuncu bulunuyor.

Oy verecekler, her konferanstan iki gard, iki forvet ve bir pivot oyuncusu seçecek. Oylamadaki 120 oyuncu, sürekli NBA yayını yapan basın organlarından oluşan bir jüri tarafından seçildi.


Eğer Sizde Favori Oyuncularınıza Ve Lejyonerlerimize Oy Vermek İstiyorsanız Tıklayın..

http://www.nba.com/allstar2009/asb/eng/landing.jsp