Beko Basketbol Ligi'nde Mersin Büyükşehir Belediyesi, Beşiktaş Cola Turka'yı 89-83 yendi.

Salon:
Edib Buran
Hakemler: Aytuğ Ekti, Ahmet Ersan Ergüler, Osman sinan İşgüder

Mersin Büyükşehir Belediyesi: Lofton 23, Calebb 18, İnanç 3, Ffriend 17, Onur 12, Altan 5, Ümit 7, Basden 4, Fahri

Beşiktaş Cola Turka: Mehmet 11, Muratcan 4, Adem 8, Faison 16, Austin 20, Arin, Ömer 9, Haluk 13, Cevher 2

1. Periyot: 21-16
Devre: 42-33 (Mersin Büyükşehir Belediyesi lehine)
3. periyot: 60-55


Karşılaşma öncesi taraftarlar İstiklal Marşı'nı okuyarak, ''şehitler ölmez, vatan bölünmez'' şeklinde slogan atarak teröre tepki gösterirken, Mersin Büyükşehir Belediyesi oyuncuları karşılaşmaya, Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce, madde bağımlılığı ile mücadele kapsamında sürdürülen ''Yenigün'' adlı projeyi destekleyen pankartla çıktı.

Karşılaşmaya iyi başlayan Mersin Büyükşehir Belediyesi, bir ara rakibinin öne geçmesine rağmen 1. periyotu 21-16 önde tamamladı.

İkinci periyotta da oyundaki üstünlüğünü sürdüren ev sahibi ekip, rakibinin özellikle hücumdan boş dönmesini iyi değerlendirerek, 15. dakikada farkı 14 sayıya kadar çıkardı (36-22). Kontrollü bir şekilde mücadelesini sürdüren Mersin Büyükşehir Belediyesi, 2. periyotu da 42-33 önde tamamladı.

Üçüncü periyotta oyuna ağırlığını koyan konuk ekip, dakikalar 35'i gösterirken farkı bir sayıya kadar indirdi (54-53). Oyundan kopmayan Mersin Büyükşehir Belediyesi bulduğu sayılarla 3. periyotta da üstünlüğünü sürdürdü (60-55)

Son periyotta Beşiktaş Cola Turka'nın 3'lük sayılarla farkı kapatma çabası da sonuç vermedi. Özellikle Lofton ve Calebb'in üst üste bulduğu sayılarla Mersin Büyükşehir Belediyesi, karşılaşmadan 89-83 galibiyetle ayrıldı.

-SAHADA PANKART AÇAN 4 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI-

Bu arada karşılaşmanın üçüncü periyotu oynanırken, taraftar grubunun arasından sahaya atlayan biri kadın 4 kişi, hükümet aleyhinde pankart açtı.

Polisin müdahalesi ile güçlükle salon dışına çıkarılan ve kendilerini açtıkları pankartta ''öğrenci kollektifleri'' olarak tanımlayan 4 kişi, ifadeleri alınmak üzere polis merkezine götürüldü.

Yaklaşık 5 dakika duran oyun, daha sonra kaldığı yerden devam etti.

A.A.