:240:

Avrupa Şampiyonası Elemeleri'ne fırtına gibi başlayan 12 Dev Adam, 4. maçında Ukrayna ile kozlarını paylaşıyor.

Polonya'da düzenlenecek olan Avrupa Şampiyonası Elemeleri'nde (C) Grubunda yer alan (A) Milli Takımımız, dördüncü maçında Ukrayna deplasmanına çıkacak. Zorlu maç TSİ 16:30'da başlayacak.
(C) Grubu'nda oynadığı ilk maçında Abdi İpekçi Spor Salonu'nda Ukrayna'yı konuk eden Millilerimiz, salondan 86-73 galibiyetle ayrılmıştı. Bu galibiyetin hemen sonrasında Belçika deplasmanına giden Ay Yıldızlılarımız, 78-63 ile karşılaşmayı kazanma başarısı göstermişti. Grubu'ndaki üçüncü maçında Fransa'yı ağırlayan A Milli Takımımız, baştan sona üstün oynadığı mücadelede rakibi 77-65'lik skorla mağlup etti.
A Milli Takım Menajeri Harun Erdenay, en başından beri grup liderliğini hedeflediklerini dile getirirken, “Bu maçı da alıp liderliğimizi garantilemek istiyoruz. Zor bir karşılaşma olacak ama biz Ukrayna’dan daha iyi bir takımız. Seyirci baskısından çok fazla etkilenmeyeceğimizi düşünüyorum. Deplasmandan galibiyetle dönmek istiyoruz” diye konuştu.
Milli oyuncu Ender Arslan yaptığı açıklamada, önemli bir deplasmana gittiklerini söyledi. Ukrayna karşılaşmasının zor geçeceğini ifade eden Arslan, şunları söyledi; “Bu karşılaşmadan da galibiyetle ayrılırsak grubumuzu lider bitirmek için büyük bir avantaj yakalayacağız. Kendi evimizde rakibimizi yenmiştik, orada da yenebilecek güçteyiz. Bu maç için hazırlıklarımızı yaptık. İnşallah 3 maçtır yaptığımız iyi savunmayı tekrarlayıp galibiyetle döneriz.”
A Milli Takımın tecrübeli isimlerinden Kerem Tunçeri ise takım olarak iyi durumda olduklarını ifade ederken, “3 maçımızdan da galibiyetle ayrılmayı başardık ve avantajlı durumdayız. Ama avantajımızı korumak için muhakkak Ukrayna maçından galip ayrılmamız gerekiyor. 3 karşılaşmada da başarılı savunma yaptık. Bunları tekrar edip dördüncü maçımızdan da galibiyetle ayrılmayı hedefliyoruz” dedi.
Kerem Gönlüm ise hedeflerine emin adımlarla yaklaştıklarını belirtirken, “Evimizdeki tüm maçları kazanıp deplasmanda Belçika ve Ukrayna’yı yenmek istiyorduk. Belçika’yı yendik. Fransa’yı da iyi bir oyun ve skorla kendi evimizde mağlup ettik. İyi durumdayız. Mücadelemizle takım olma yolunda daha da adımlar attık. İnşallah bu maçtan galip ayrılırız” şeklinde konuştu.