Uluslararası Tropky Makedonya Basketbol Turnuvası’nda Türkiye, Romanya’yı son maçında 89-85’lik skorla geçerek tek galibiyetini aldı.

Uluslararası Trophy Makedonya Basketbol Turnuvası'ndaki son maçında Türkiye, Romanya'yı 89-85 mağlup etti.

Makedonya'nın başkenti Üsküp'te düzenlenen Trophy Makedonya turnuvasında Türkiye, üçüncü maçında Romanya'yı 89-85'lik skorla geçmeyi başararak turnuvadaki tek galibiyetini elde etti.

Büyük çekişmeye sahne olan mücadeleye iyi başlayan Ay-yıldızlı Milliler, özellikle Ersan İlyasova ve Hidayet Türkoğlu'nun sayılarıyla ilk bölümlerde etkili oldu.

İlk çeyreği 19-14 önde tamamlayan A Milli Takımımız karşısında Romanya, özellikle ikinci periyotta dışarıdan ekstra atışları sayıya çevirdi. Savunmada iyi bir görüntü çizen Milliler, rakibinin bu ekstra oyunu sonrasında devre sonunda soyunma odasına 39-34 geride gitti.

Mücadelenin üçüncü çeyreğinde Türkiye, dışardan Cenk Akyol ile çember altından da Kerem Gönlüm ile skor üretti. Ancak Romanya, ikinci periyotta olduğu gibi yine dış atışlarda yüksek yüzde ile oynadı. Bunun sonucunda üçüncü çeyreği Romanya, 65-56 önde tamamlayan taraf oldu.

Karşılaşmanın final periyodunda savunmasını sertleştiren Milli takım, hücumlarda da rakibine oranla daha iyi bir görüntü çizdi ve karşılaşmanın normal süresi 82-82 eşitlikle tamamlandı.

Uzatma bölümünde çok iyi savunma yapan A Milli Takım, rakibini sadece 3 sayıda tutmayı başardı.

Milliler, hücumlardan çıkarttığı basketler sonrasında karşılaşmadan 89-85 galibiyetle ayrıldı.

Bu sonuçla A Milli Takımımız, Makedonya'da düzenlenen Trophy Makedonya turnuvasını galibiyetle noktaladı.