Avrupa Şampiyonası elemelerine hazırlanan A Milli Erkek Basketbol Takımı, Makedonya'da düzenlenen "Trophy Makedonya" turnuvasındaki ilk maçında Karadağ'a 74-67 yenildi.
2009 yılında Polonya'da düzenlenecek olan Avrupa Şampiyonası öncesinde eleme gruplarında mücadele edecek olan Türkiye A Milli Erkek Basketbol Takımı, Makedonya'da katıldığı özel turnuvadaki ilk maçında Karadağ'a 74-67 mağlup oldu.

Mücadeleye her iki takım da karşılıklı basketlerle başlarken ilk periyot 22-22 eşitlikle sonuçlandı. İkinci periyotta rakibine oranla daha iyi olan Türkiye, özellikle Hidayet Türkoğlu'nun sayılarıyla rakibine üstünlük kurdu ve maçın ilk yarısını 38-36 önde kapattı.

Karşılaşmanın ikinci yarısında daha iyi bir performan ortaya koyan Karadağ takımı, sert savunması ile ay-yıldızlıların sayı bulmasını engellemeyi başardı ve son periyoda 54-61 önde girdi.

4. periyotta her iki takım başa baş bir mücadele sergilerken Karadağ takımı karşılaşmadan 74-67 galip ayrılan taraf oldu.

A Milli Takım turnuvanın ikinci maçında 17 Ağustos Pazar günü TSİ 21.15'de ev sahibi Makedonya ile karşılaşacak.


.mobilStyle{ font-family:Verdana; font-size:11px; font-weight:bold; color:#336699; text-decoration:none;} .mobilStyle:hover{ color:#336699; text-decoration:underline; }