A Milli Erkek Basketbol Takımı Menajeri Harun Erdenay, 2009 Avrupa Basketbol Şampiyonası eleme grubu maçları öncesi ay-yıldızlıların performansının giderek yükseldiğini söyledi. Erdenay tek hedeflerinin eleme grubundan çıkarak finallere katılmak olduğunu ifade etti.Polonya'da düzenlenecek 2009 Avrupa Basketbol Şampiyonası öncesi Eylül ayında eleme grubunda mücadele edecek A Milli Erkek Basketbol Takımı'nda, menajer Harun Erdenay, takım olarak amaçlarının elemeleri geçerek Avrupa Şampiyonası'na katılmak olduğunu söyledi.

Erdenay, milli takımın Abdi İpekçi Spor Salonu'nda yaptığı antrenman öncesi yaptığı açıklamada, ''Çalışmaların 2. etabındayız. Tempomuz her geçen gün artıyor. Amacımız elemelere kadar iyi hazırlanarak, 2009 Avrupa Şampiyonası'na katılmak'' dedi.

Takımın son durumu hakkında bilgi veren Erdenay, ''Bir kaç sakat oyuncumuz dışında takımda bir problem yok. Ömer Aşık ve Oğuz Savaş'ın iyileşmeleri biraz uzun sürecek. Semih'in ayak bileğinde bir ödemi var. Fakat 2-3 gün içinde takımla birlikte çalışmalara katılacağını düşünüyoruz. Ender'in ise yumurtalık bölgesinde darbeden dolayı bir kanaması mevcut. Onunda bir kaç gün sonra aramıza döneceğini tahmin ediyoruz'' diye konuştu.

Milli takımın cuma günü Makedonya'ya gideceğini ifade eden Erdenay, ''Makedonya'daki turnuvada daha önceki hazırlık maçlarında oynadığımız ABD, Litvanya ve Sırbistan'a göre daha zayıf ekiplerle karşılaşacağız. Performansımız giderek yükseliyor. İnşallah oradan galibiyetlerle döneriz'' dedi.

''SON MAÇA BIRAKMAMALIYIZ''
Harun Erdenay, Avrupa Şampiyonası eleme gruplarında en güçlü rakiplerinin Fransa olduğunu ve son maçlarını Fransa ile deplasmanda oynayacaklarını hatırlatarak, ''İşi o maça bırakmamalıyız'' dedi.

Fransa maçına kadar 5 tane maç yapacaklarını ifade eden Erdenay, ''O maça kadar 5 tane maç yapacağız. O 5 maçı kazanarak 2009 Avrupa Şampiyonası'na katılmayı garantilemiş olarak Fransa deplasmanına gitmek istiyoruz'' diye konuştu.