Mersin Büyükşehir Belediyesi, geçtiğimiz sezon NCAA'de California Golden Bears forması giyen ABD'li pivot DeVon Hardin'i renklerine bağladı.Beko Basketbol Ligi takımlarından Mersin Büyükşehir Belediyesi, ABD'li pivot DeVon Hardin'i transfer etti.

Mersin Büyükşehir Belediye Spor Kulübü Başkanı Erol Ertan, yazılı açıklamasında, iki sezondan beri küçük farklarla kaçırdıkları Play-Off şansını bu yıl elde etmek istediklerini belirtti.

Bu amaçla transfer çalışmalarına büyük bir önem verdiklerini ifade eden Ertan, antrenör Ahmet Kandemir'in istekleri doğrultusunda yeni kadroyu oluşturmaya çalıştıklarını vurguladı.

Transferler kapsamında 22 yaşındaki ABD'li DeVon Hardin'i renklerine bağladıklarını bildiren Ertan, ''2.12 metre boyundaki yeni basketbolcumuz California Üniversitesi'nden bu sene mezun oldu. Başarılı sporcu Hardin, daha önce forma giydiği NCAA'de 2007/2008 sezonunu 9.3 sayı, 7.4 ribaund, 1.9 istatistikleriyle takımına ciddi katkılar sağlamıştı. Aynı başarıları Mersin Büyükşehir Belediyesinde de göstereceğine inandığımız Hardin, bu yıl adımızın önemli bir yere taşınmasında etkili olacaktır'' dedi.


.mobilStyle{ font-family:Verdana; font-size:11px; font-weight:bold; color:#336699; text-decoration:none;} .mobilStyle:hover{ color:#336699; text-decoration:underline; }