A Milli Takım'da sakatlığı bulunan Ömer Aşık'ın yanı sıra Bora Hun Paçun da Macau'ya gidecek kadrodan çıkarıldı. Millilerin hazırlık kampında ABD ve Litvanya ile oynayacağı maçlar NTV'den canlı yayınlanacak.
ABD'nin davetlisi olarak bu gece Çin'in Macau özel yönetim bölgesine gidecek olan A Milli Erkek Basketbol Takımı'nda kadro biçimlendi.

Gelecek yıl Polonya'da düzenlenecek 36. Avrupa Şampiyonası finallerine katılabilmek için eylül ayı içinde eleme grubu maçları yapacak olan ''12 Dev Adam''ın, hazırlıklar kapsamında Macau'da ABD ve Litvanya ile yapacağı maçların kadrosu belli oldu.

Milli takımda dün dizinden ciddi biçimde sakatlanan Ömer Aşık'ın yanısıra, Bora Hun Paçun da Macau kadrosundan çıkarıldı.

Öte yandan halen arka adalesinden sakat olan Hidayet Türkoğlu, Macau kadrosunda yer alırken, tedavisini sürdürebilmek için bu gece milli takımla birlikte Çin'e gitmeyecek. Hidayet'in, tedavisinin sonuçlarına göre Çin'e gidip gitmeyeceği daha sonra belli olacak.

A Milli Takım'ın Macau kadrosu, şu isimlerden oluşuyor: Ersin Görkem, Ersan İlyasova, Ümit Sonkol, Engin Atsür, Sinan Güler, Ender Arslan, Kerem Gönlüm, Oğuz Savaş, Ömer Onan, Semih Erden, Cemal Nalga, Cenk Akyol, Hidayet Türkoğlu, Kerem Tunçeri


ABD VE LİTVANYA İLE MAÇ
29. Yaz Olimpiyat Oyunları'na katılacak olan ABD Milli Takımı ile olimpiyatlar öncesi son hazırlık maçlarında Macau'da karşı karşıya gelecek olan ''12 Dev Adam'', ayrıca yine basketbolun ekol ülkelerinden biri olan Litvanya ile de bir hazırlık maçı yapacak.

Milliler, 31 Temmuz Perşembe günü TSİ 15.00'de ABD ile ilk maçına çıkacak, 2. hazırlık maçında ise 2 Ağustos Cumartesi günü yine TSİ 15.00'de Litvanya ile karşılaşacak. Her iki maç da NTV ekranlarından canlı olarak yayınlanacak.

Fatih Solak kadroya çağırıldı

A Milli Basketbol Takımı Antrenörü Bogdan Tanjevic, Ömer Aşık ve Bora Paçun'un sakatlanmasının ardından kadroya Aliağa Belediyespor'dan Fatih Solak'ı dahil etti.
Aliağa Belediyesporlu Fatih Solak'ın 36. Avrupa Şampiyonası finallerine katılabilmek için eylül ayı içinde eleme grubu maçları yapacak A Milli Erkek Basketbol Takımı kadrosuna çağrıldığı bildirildi.
Aliağa Belediyespor Kulübü Genel Menajeri Birtan Saka yaptığı açıklamada, Fatih Solak'ın Milli Takım antrenörü Bogdan Tanjevic tarafından kadroya çağrıldığını, bu oyuncunun Milli Takım'ın Çin'in Macau özel yönetim bölgesinde oynayacağı ABD ve Litvanya hazırlık karşılaşmalarının ardından milli takım kadrosuna dahil olacağını söyledi.
Saka, ''Fatih Solak, eylül ayında yapılacak Avrupa Şampiyonası eleme grubu maçlarında oynamak için antrenmanlara katılacak. 4-5 numara pozisyonlarında oynayacak Fatih Solak'ın milli takıma çağrılması takımız için gurur verici. Milli takım antrenmanlarında sakatlanan Ömer Aşık ve Hidayet Türkoğlu'na acil şifalar diliyorum'' dedi.
Saka, Fatih Solak'ın, Çin kadrosunda yer almayan Hidayet Türkoğlu ile çalışmalarını İstanbul'da sürdüreceğini de sözlerine ekledi.