emlaklik & sedatyucel

Basketbol Milli Takımımızda: Ses Var,Görüntü Yok

Japonya'da düzenlenecek 15. Dünya şampiyonası finallerinde mücadele edecek A Milli Basketbol Takımı'nın aday kadrosu açıklanırken, Mehmet Okur ve Hidayet Türkoğlu'nun durumları gündemin ana maddesi oldu.. şampiyonada yer alması beklenmeyen iki sporcumuza tepkiler var.. http://www.ajansspor.com/resim/memo_hido_1.jpg Basketbol Federasyonu Genel Sekreteri Ali özsoy, Milli Takımlar Direktörü Doğan Hakyemez, Milli Takım Başantrenörü Bogdan Tanjeviç, (A) Milli Takım Menajeri Harun Erdenay,

Bu konu 800 kez görüntülendi ve 1 yorum aldı ...

  Konuyu değerlendir: Basketbol Milli Takımımızda: Ses Var,Görüntü Yok

  5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 800 kez incelendi.


Toplam 2 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 2 arasi kadar sonuc gösteriliyor
 1. #1

  Standart Basketbol Milli Takımımızda: Ses Var,Görüntü Yok


  Japonya'da düzenlenecek 15. Dünya şampiyonası finallerinde mücadele edecek A Milli Basketbol Takımı'nın aday kadrosu açıklanırken, Mehmet Okur ve Hidayet Türkoğlu'nun durumları gündemin ana maddesi oldu.. şampiyonada yer alması beklenmeyen iki sporcumuza tepkiler var..
  Basketbol Federasyonu Genel Sekreteri Ali özsoy, Milli Takımlar Direktörü Doğan Hakyemez, Milli Takım Başantrenörü Bogdan Tanjeviç, (A) Milli Takım Menajeri Harun Erdenay, yönetici Barbaros Akkaş ve Sağlık Kurulu Başkanı Prof. Dr. Turgay Atasü'nün katılımıyla Polat Renaissance Oteli'nde gerçekleştirilen basın toplantısında, 17 kişilik ilk aday kadro açıklandı.

  Milli takımın aday kadrosuna, şu isimler davet edildi:
  ıbrahim Kutluay (ülkerspor), Kaya Peker, Ermal Kurtoğlu, Kerem Gönlüm, Ender Arslan, Barış Ermiş (Efes Pilsen), Kerem Tunçeri (Beşiktaş), Can Akın, ümit Türkoğlu (Bandırma Banvitspor), Fatih Solak (Galatasaray), Mutlu Akpınar (Türk Telekomspor), Uğur Kaçaniku (TOFAş), Hidayet Türkoğlu (Orlando Magic), Mehmet Okur (Utah Jazz), Serkan Erdoğan (TAU Ceramica Vitoria), Engin Atsür (North Carolina State) ve Hilmi Dinç (Indiana University)

  Başantrenör Tanjeviç, açıklanan bu kadroyu 24 oyuncuya dek çıkaracaklarını, ancak Dünya şampiyonası'na 12 oyuncuyla gideceklerini söyledi.

  Efes Pilsen'den Bora'nın yanısıra, ümit Milli Takım'dan Cenk Akyol, Oğuz Savaş, Ersan ılyasova, Semih Erden ve Hakan Demirel'i kadrolarına katacaklarını belirten Tanjeviç, kadroyu önce 16, daha sonra 14 kişiye düşüreceklerini, son olarak da 12 kişilik kadroyla Japonya'ya gideceklerini açıkladı.

  Tanjeviç, Mehmet Okur, Hidayet Türkoğlu ve Serkan Erdoğan'ın sakatlık mazereti bildirdiklerini dile getirdi.

  Bu oyuncularla sürekli irtibat içinde olduğunu kaydeden Tanjeviç, ''Serkan bana, tüm sezon boyunca iğnelerle oynadığını ve ağır bir sakatlığının olduğunu söyledi. Dizinden sakat ve ameliyat bile olabilir. Ameliyat olursa da 6 aydan önce iyileşemez'' dedi.

  Tanjeviç, Mehmet Okur'un bir sağlık raporuyla kendilerine geldiğini kaydederek, ''Bunu bütün sezon boyunca yaşamış. Kendi kulübünün dahi kendisine sezon içinde izin verdiğini söyledi. Kendisi bunu reddetmiş ve takımının play-off'a kalması için bütün enerjisini sarfetmiş. Bu raporlar kabul edilebilir ve güvenebilir yerlerden alınmış raporlar. Biz 1 ay daha bekleyeceğiz ve daha sonra kesin karar vereceğiz.'' dedi.

  Hidayet Türkoğlu ile ilgili uzunca bir konuşma yaptıklarını ve bu oyuncunun 2 sorunla kendilerine geldiğini ifade eden Tanjeviç, Hidayet'in hem sakatlığını, hem de takımı Orlando Magic ile temmuz ayında antrenman yapmak zorunda olduğunu kendilerine bildirdiğini söyledi.

  Tanjeviç, ''Yaptığımız uzun konuşmalar sonucunda ben zayıf düştüm ve onun ilk 17 günlük hazırlık dönemini atlayabileceğini söyledim. Fakat ondan 20 Temmuz'da burada olmasını söyledim. Bu öneriyi sunarken kendimle savaş verdim. 3 tane milli takım yönettim, ilk defa böyle zayıf düştüm ve izin verir gibi oldum. Fakat Hidayet'in bana kesin ve net bir tarih veremeyeceğini, kendisini iyi hissettiği zaman döneceğini söyledi. Ben de kendi zayıflığımı yendim ve sunduğum önerinin artık geçerli olmadığını söyledim ve gelebiliyorsa 3 Temmuz'da gelmesini belirttim." diye konuştu.

  Tanjeviç, federasyonun gücü ve yüceliği sayesinde Japonya'da olma hakkı kazandıklarını belirterek, geçen seneden çok daha iyi sonuç almalarının şart olduğunu vurguladı.

  Tanjeviç, kadroya aldığı tüm oyuncuların milli takımın gerektirdiği sorumluluğu kaldırabilecek oyuncular olduğunu vurgularken, ''Bütün açık yürekliliğimle bunu söyleyebilirim. Biz şampiyonaya nasıl gidersek, gideyim çok iyi basketbol oynayacağız ve geçen seneden daha iyi olacak. Biz savaşmaya gideceğiz. Ya sağlam bir şekilde orada gideceğiz, ya da oradan bizi geri gönderecekler." dedi..

  Uzun vadeli programlar yaptığını da anlatan Tanjeviç, Türk milli takımıyla çalışmaya devam etmesi halinde önümüzdeki 5 yılda kimleri ne zaman kadroya davet edeceğini şimdiden bildiğini anlattı.

  Hidayet, Mehmet ve Serkan'ın gelememesi halinde takımda bir yetenek kaybına uğrayabileceklerini anlatan Bogdan Tanjeviç, sözlerini şöyle sürdürdü:
  ''Ama bu handikapı takım oyunuyla kapatmaya çalışacağız. Böyle bir durum olduğunda takımın bütünlüğü çok daha yüksek olacaktır. Bütün oyuncularımın hepsi şu anda gayet sorumluluk sahibi. Sanki NBA oyuncuları Mars'tan, diğerleri dünyadan gibi yazılır. Ama bütün oyuncular asılında birdir, diğer oyuncular da onlar kadar değerlidir. NBA olmamış oyuncular daha fazla istek ve gayret çaba içinde oluyorlar. Kendilerini göstermek ve iyi yerlere gelebilmek için ekstra efor sarfediyorlar. Dünya şampiyonası'nda bu eforlarını çok iyi şekilde değerlendireceğim.''

  Mirsad Türkcan'ın kendisine Dünya şampiyonası'nda oynamak istediğini ilettiğini de kaydeden Tanjeviç, ''Ama biz onla bu sene olmayacağı konusunda anlaşmıştık. Bu isteği nedeniyle teşekkür ettim'' ifadesini kullandı.

  Tanjeviç, ömer Onan, Hüseyin Beşok ve Asım Pars gibi oyuncuları, genç oyunculara şans verebilmek için çağırmadığını söyledi.

  Tanjeviç, ıbrahim Kutluay'dan Japonya sonunda milli takımı bırakmasını istemeyi düşündüğünü, ancak bu fikrini değiştirdiğini dile getirerek, ''Yerine Cenk Akyol ve Engin Atsür gibi yetenekli oyuncuların gelmesini istiyecektim. Ama sergilediği iyi ve örnek davranışlarından sonra, bu kararı tamamen ıbrahim'e bırakacağım. Kendisinin şampiyonada gerçek bir lider olacağını tahmin ediyorum'' şeklinde konuştu.

  Tanjeviç, ülkersporlu ömer Onan'ı çok iyi takip ettiğini ve bir oyuncunun sakatlanması durumunda bu oyuncuyu hemen kadroya çağırabileceğini de sözlerine ekledi.

  HAKYEMEZ: PROGRAMA UYMAYAN OYUNCUYLA ışıMıZ OLMAZ
  Milli Takımlar Direktörü Doğan Hakyemez, 2005 yılında idari problemler yaşadıklarını ifade ederek, ''Bununla ilgili tedbirleri aldık. Programa uymayan oyuncularla işimiz olmayacak'' dedi.

  Doğan Hakyemez, ''Maçlarda ve kamplarda ilişkilerde zaaflar vardı. Bütün bunlarla ilgili tedbirleri aldık. Harun'un menajerliğe gelmesiyle problemleri ortadan kaldıracağız. Birbirini seven oyunculardan kurulu takımla teknik heyeti baş başa bırakmak istiyoruz. Bu programa uymayan oyuncular kadroda olmayacak. Bizim yapay hadiseler nedeniyle Türk milletini üzmeye hakkımız yok.''

  Hakyemez, Mehmet, Hidayet ve Serkan konusunda 3 Temmuz'da karar verileceğini anlatarak, ''3 oyuncu o tarihte gelirlerse, kadroda yer alabilirler. Sakatlık durumları da raporların uygun görülmesi halinde o tarihte değerlendirecektir. Hidayet gelmezse, NBA'de oynadığı için bir ceza veremiyoruz. Ancak, Türkiye'ye döndüğünde gereken yapılabilir. Bu oyuncular aday kadrodalar'' diye konuştu.

  Ermal Kurtoğlu'nun haksız yere doping cezası aldığın söyleyen Hakyemez, ''Bunun detaylı açıklamasını yaparsak bazı kurumlarımız zarar görür." dedi..

  ERDANAY ''MıRSAD, MEHMET VE HıDAYET PROBLEM YARATIYOR''
  Yeni menajer Harun Erdanay, 2001 yılında kendisinin bulunduğu milli takımda da problemler bulunduğunu kaydederek, ''Mehmet, Mirsad ve Hidayet'in problem yarattığını herkes biliyor'' dedi.

  Hidayet'in bu yıl olmayacağının bilindiğini anlatan Erdanay, ''Hidayet ve Mehmet'in gelmeyecek olması milli takımı etkileyecek. Ancak ıbrahim'in liderliğinde gençler bu açığı kapatacaklardır'' diye konuştu.

  MıLLı TAKIM PROGRAMI
  3 Temmuz'da ıstanbul'da toplanacak (A) Milli Takımı 7 Temmuz'da Sırbistan Karadağ ve ıtalya ile iki hazırlık maçı oynamak ve kamp yapmak için ıtalya'ya gidecek.

  20 Temmuz'da ıstanbul'a dönecek olan milliler, 21 Temmuz'da otobüsle Ankara'ya hareket ederek, burada kampa girecek. 28 Temmuz'da başlayacak Efes Cup'a katılacak olan milliler, 31 Temmuz'da ıstanbul'a dönecek.

  3 Ağustos'ta Almanya'ya gidecek olan milliler, ıtalya, Almanya ve Fransa'nın katılacağı Süper Cup'ta mücadele edecek. 6 Ağustos'ta Türkiye'ye gelecek milli takım, 9 Ağustos'ta Güney Kore ve ıtalya ile iki maç yapmak ve kamp için Güney Kore'ye gidecek.

  Milli takım, Dünya şampiyonası için 16 Ağustos'ta Seul'den Japonya'nın Nagoya kentine geçecekler ve 19 Ağustos'ta grupta ilk olarak Litvanya ile karşı karşıya gelecekler.

  20 Ağustos'ta, Avustralya, 22 Ağustos'ta Brezilya, 23 Ağustos'ta Katar ve 24 Ağustos'ta Yunanistan ile karşılaşacak milli takım grup maçlarını tamamlayacak.
 2. #2

  Standart

  Bizim milli takıma belli olmuyor esiyor süper oynuyor esiyor batırıyor yani bir şey diyemicem ama başarılar

Benzer Konular

 1. Basketbol dediğin...
  Konu Sahibi CaSh Forum Spor Videoları | Sports videos
  Cevap: 2
  Son Mesaj : 27.Mart.2011, 09:26
 2. A Milli Basketbol Takımımız Dünya İkincisi Oldu
  Konu Sahibi Regnas Forum Milli Takim ve Diger Spor Aktiviteleri
  Cevap: 2
  Son Mesaj : 13.Eylül.2010, 00:51
 3. Ekranıma görüntü gelmiyor
  Konu Sahibi tekkimlikfb Forum Sorunlarınız ve İstekleriniz | Teknik Servis
  Cevap: 9
  Son Mesaj : 09.Şubat.2010, 12:49
 4. Milli Takım'da Lucescu sesleri | Milli Takım | Güncel Haberler | 04.11.2009
  Konu Sahibi FBeyza Forum Milli Takim ve Diger Spor Aktiviteleri
  Cevap: 2
  Son Mesaj : 04.Kasım.2009, 15:50
 5. Basketbol Resimleri
  Konu Sahibi e.M.R.e Forum Basketbol
  Cevap: 5
  Son Mesaj : 28.Ağustos.2009, 23:48