Takımın başına Ergin Ataman'ı getirdikten sonra Kaya Peker, Charles Smith, Milos Vujanic gibi önemli isimleri kadrosuna katan Efes Pilsen, bir yabancı hakkını daha Avrupa'dan kullandı. Lacivert-beyazlılar Yunan forvet Michalis Kakiouzis ile anlaşmaya vardı.

Önümüzdeki sezon hem Beko Basketbol Ligi, hem de Euroleague'de zirve hedefleyen Efes Pilsen, flaş transferlerine devam ediyor.

İlk olarak takımın başına Ergin Ataman'ı getiren, ardından Bootsy Thornton, Milos Vujanic, Charles Smith ve Kaya Peker gibi önemli isimleri renklerine bağlayan lacivert-beyazlılar son olarak Yunan forvet Michalis Kakiouzis ile anlaşmaya vardı.

Avrupanın en iyi 4 numaralarından biri olarak gösterilen Kakiouzis geçtiğimiz sezon sezon İspanya'nın Cajasol takımında forma giymişti. Aynı zamanda Yunanistan Milli Takımı'nda da forma giyen 32 yaşındaki oyuncu, 2002-2003 sezonunda da Ergin Ataman'ın başında bulunduğu Siena ile Euroleague final-four'unda mücadele etmişti.

Bu transferle 4. yabancı oyuncu transferini gerçekleştiren Efes Pilsen'in Mario Kasun için bekleyişi de devam ediyor. Kasun ile büyük ölçüde anlaşan lacivert-beyazlıların, Hırvat oyuncu ile Barcelona Kulübü arasındaki ufak pürüzlerin giderilmesi halinde bu transferi de sonlandırması bekleniyor.