Basketbolda geçtiğimiz sezon şampiyonluk kovaladığı ligde ve Avrupa’da maddi sıkıntılar yüzünden umduğunu bulamayan, sezon bitimiyle teknik ve idari kadrosu adeta “dağılan” Beşiktaş Cola Turka, ayağına gelen kısmeti tepti.
Cola Turka’dan aktarılan beş yıllık ödenek “bir çırpıda” futbola harcandığı için basketbol şubesi büyük sıkıntılar yaşayan siyah - beyazlı kulüp, Hırvat pivotu Sandro Nicevic’in bonservisi için Efes Pilsen’in yaptığı 500 bin dolarlık teklifi geri çevirdi. Nicevic’in, kalmayı düşünmediğini ve ayrılma talebini bildirmesine karşın Beşiktaş yönetimi geri adım atmayınca, devreye İtalyan kulübü Benetton Treviso girdi. Statü gereği sadece Türkiye’de başka bir kulübe gittiği zaman bonservis bedeli olan, yurt dışına transferinde ise serbest kalan Nicevic de, yaşanan sıkıntı üzerine Benetton’a “bedelsiz” imzayı attı. Böylece Beşiktaş Cola Turka, oyuncuyu Efes Pilsen’e yar etmediği gibi, kasasına tek kuruş girmeden Hırvat pivotu Benetton’a adeta “hediye etmiş” oldu.
Ve haciz geldi ! Bu arada, bayan basketbol takımı oyuncularının geçtiğimiz sezondan kalan alacakları için başlattığı icra takibi son aşamaya geldi. İnfaz memuru ve alacaklı vekillerin, faiziyle 250 bin YTL’yi aşan tutar için haciz işlemini gerçekleştirmek üzere Akaretler’deki kulüp binasına gittikleri öğrenildi.