Indiana Pacers'ın All-Star pivotu Jermaine O'Neal'ın, T.J. Ford, Rasho Nesterovic ve ilk tur 17. sıra draft hakkı karşılığında Toronto Raptors'a gönderildiği açıklandı.


NBA'de merakla beklenen draftlar öncesinde takımlar arasındaki takaslar devam ediyor.

Atlantik Grubu takımlarından Toronto Raptors ile Indiana Pacers arasında gerçekleştirilen takasla Jermaine O'Neal Kanada temsilcisinin yolunu tutarken, Pacers sakatlıklar nedeniyle geçtiğimiz sezonun büyük bölümünde forma giyemeyen All-Star oyuncu karşılığında T.J. Ford, Rasho Nesterovic ve ilk tur 17. sıra draft hakkını aldı.

Haberde ayrıca, Raptors'ın beklenen performansı sergileyemeyen Maceo Boston'u da Pacers'a vererek Kanada temsilcisinin 41. tur draft hakkı da alacağı belirtildi.

2007 yılının Nisan ayında sol dizinden ameliyat olan O'Neal, geçtiğimiz sezon sadece 42 maçta görev yaptı ve 13.6 sayı – 6.8 ribaunt ortalamasıyla Pacers'a geldiği sezondan bu yana en kötü performansını sergiledi. 6 kez All-Star takımına seçilen yıldız oyuncu, 2006-2007 sezonunda ise, 19.4 sayı ve 9.6 ribaunt ortalamasıyla oynamıştı.

Raptors forması giydiği ilk sezonunda 75 normal sezon maçında görev yapan T.J. Ford, 14 sayı – 7.9 asist ortalamaları ile kariyerinin en yüksek rakamlarına ulaşmıştı. Geçtiğimiz sezon yaşadığı boyun sakatlığı nedeniyle 13 maç kaçıran başarılı oyuncu, 12.1 sayı – 6.1 asist ortalaması tutturmuştu.

Sloven pivot Rasho Nesterov