Anlamlı organizasyon!

Beşiktaş Kulübü'nün ev sahipliğini üstleneceği ve 5 -7 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirilecek olan Avrupa Tekerlekli Basketbol Şampiyonlar Ligi finalleri öncesi, tanıtım amaclı basın toplantısı düzenlendi.

Akatlar Spor Salonu'nda yapılan toplantıda siyah - beyazlı yöneticilerlerden Süleyman Eren, Murat Aksu ve Kenan Öner'in yanısıra, Gençlik ve spor İstanbul il Müdürü Tamer Taşpınar ile engelli basketbol federasyonu asbaşkanı İbrahim Gümüşdal, hazır bulundu.

Beşiktaş İkinci Başkanı Murat Aksu, böyle bir organizasyonu düzenlemekten dolayı çok mutlu olduklarını ifade ederken, "103 yıllık tarihi, sayısız başarıları ve ilk'lere imza atan kimliği ile Türk Sporu'nun öncüsü olan Beşiktaş Jimnastik Kulübü, Bedensel Engelliler Şubesi'ni hayata geçiren ilk Profesyonel Spor Kulübü olarak örnek teşkil etmiştir. Kuruluşundan itibaren her türlü desteğin sağlandığı Beşiktaş Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı, geçen sezon Tekerlekli Sandalye Basketbol Ligi'nde Şampiyon olarak da tarihi bir başarıya imza atmıştır. Sosyal sorumluluk anlayışından hareketle, felsefesine ve duruşuna yakışan yaklaşımı sergileyen ve Engellilerimiz'e kucak açan Beşiktaş Jimnastik Kulübü, şimdi de uluslararası dev bir organizasyona ev sahipliği yaparak çağdaş Türkiye'nin aydınlık yüzünü Dünya'ya gösteriyor.

Beşiktaş Jimnastik Kulübü olarak, 2005 yılı Eylül ayında IWBF'nın BJK Akatlar Spor ve Kültür Kompleksi ile BJK Süleyman Seba Spor Salonu'nda yaptığı incelemelerden sonra Fransa, Almanya ve Hollanda'yı geride bırakıp Şampiyona'ya ev sahipliği yapma hakkını elde ettiğimiz için büyük gurur duyuyoruz. Beşiktaş Jimnastik Kulübü, uluslararası bu önemli organizasyonu ülkemiz ve ülkemizdeki milyonlarca engelli vatandaşımız adına gerçekleştirecektir" dedi.

Beşiktaş Tekerlerlekli Basketbol Takımı ile birlikte Avrupa'nın en iyi 7 takımının katılacağı bu organizasyonda, dünyanın en ünlü Bedensel Engelli Basketbol oyuncuları Patrick Anderson, Joey Johnson, Alberto Pellegrini, Sergio Cherubini, Stefano Rossetti, Justine Everson, Tabu Cantu, Joshua Turek, Colin Price yer alacak. Basın toplantısının ardından Beşiktaş erkek ve bayan basketbol takımı ile, siyah - beyazlıların tekerlekli sandalye basketbol takımı göster maçı yaptı. Bu karşılaşmayı başkan Yıldırım Demirören'in yanısıra. siyah - beyazlı bazı yöneticilerde izledi. Oldukça eğlenceli ve zevkli geçen karşılaşmada Beşiktaş erkek basketbol takımı antrenörü Murat Didin de oynadı. Didin, çok önemli bir organizasyon olduğunu belirtirken, "Gerçekten Beşiktaş kulübünü kutlamak gerekir. Hayatta her insan bir özürlü adayıdır. Ben, bu engelli arkadaşlarımızı da kutlamak istiyorum. Hayatın her alanında olduğu gibi besketbolda da kendilerini gösterdiler. Bugün burada olmaktan, oldukça keyif aldım" diye konuştu.

Siyah - beyazlı takımın başarılı oyuncusu Tolga Tekinalp de, engelli basketbolcuları tebrik ederek, "Ben oynarken oldukça zorlandım. Onları bu büyük özverilerinden dolayı kutlamak istiyorum. çok güzel birgündü. Onlara bu organizasyonda başarılar diliyorum" ifadelerini kullandı. Beşiktaş'ın engelli basketbolcuları ise, takımlarını bu büyük organizasyonda başarıyla temsil edip, en iyi sonucu almak istediklerini söylediler.