Efes Pilsen'de Moraller Bozuk
Cuma, 07 Nisan 2006 11:20
Euroleague çeyrek final ikinci maçında, Rusya'nın CSKA Moskova takımına yenilerek kupaya veda eden Efes Pilsen'de büyük üzüntü yaşanıyor.

OKTAY MAHMUTİ: "OYUNCULARIMI KUTLUYORUM"


Efes Pilsen Antrenörü Oktay Mahmuti, maçtan sonra yaptığı açıklamada, oyuncularını gösterdiği mücadeleden dolayı kutlarken, ''Zor dönemde çok büyük bir özveriyle mücadele etmeye çalıştılar. Tüm bir yıl verdikleri mücadeleden dolayı oyuncularımı kutluyorum. CSKA Moskova'yı da tebrik ediyorum'' dedi.


Maçın değerlendirmesini de yapan Mahmuti, ''Sert bir maçtı, bazı bölümlerde basit hatalar yaptık ve yenildik'' diye konuştu. Mahmuti, bir soru üzerine, takımda birçok sakat oyuncunun bulunduğunu vurgulayarak, ''Prkacin, sakatlandığı Türk Telekomspor maçından sonra hiç antrenman yapmıyor. Maçlarda iğneyle oynuyor.


Ermal bize geç katıldı, form durumu ortada. Oyun kurucu mevkiindeki Barış Ermiş'in parmak tendonunda kopma olduğundan, sakatlığı sürmesine rağmen Popovic'i oynatmak zorunda kaldım. Granger'ın da dizinden ameliyat olması gerekiyor. Bu şekilde oynamak durumunda kaldı.


Domercant'ın sorunu da devam ediyor. İkinci tur maçları öncesi transfer yapmaya uğraştık ama oyuncu bulamadık. Sonuçta böyle oldu.'' dedi. Bir gazetecinin, ''Efes Pilsen 6. kez sizinle birlikte dörtlü final kapısından dönüyor. Bunu başarısızlık olarak değerlendiriyor musunuz?'' şeklindeki sorusuna Oktay Mahmuti, ''Bu, sizin değerlendirmeniz.


Ben başarısızlık olarak görmüyorum. Efes Pilsen 6. kez ilk 8'e kalıyor. Ben sadece işimi yapıyorum'' yanıtını verdi.