Togo-Mali karşılaşmasında inanılmaz olaylar yaşandı. Kanoute saldırıya uğradı, Seydou Keita yaralandı. Mamadi Sidibe de kolundan bıçaklandı..

Afrika Uluslar Kupası Elemeleri’nde 9. grupta oynanan Togo-Mali karşılaşmasında ortalık karıştı.

Holiganların Kanoute’ye kemerle saldırdığı ve tecrübeli yıldız ile Keita’nın yaralandığı bildirildi. Hastanede tedavi altına alınan iki oyuncunun durumlarının iyi olduğu öğrenildi.

Kadrosunda Sevilla’dan yıldız futbolcu Frederic Kanoute ve Seydou Keita’yı bulunduran Mali’nin 2-0 kazandığı maçta, Togolu seyirciler sahaya indi. Gözü dönmüş holiganların ünlü golcü Kanoute’ye kemerle ve tekmelerle saldırdığı ve tecrübeli yıldız ile Keita’nın yaralandığı, İngiltere’de Stoke City’de forma giyen Mamadi Sidibe’nin kolundan bıçaklandığı bildirildi.

Üç yıldızın hastanede tedavi altına alındığı, Kanoute'nin de sırtında bir kesiğin olduğu ve dikiş atıldığı öğrenildi

Mali’nin teknik direktörü Jean François Jodar karşılaşma sonrası, “Saha, savaş alanı gibiydi. Soyunma odasının her tarafında kan vardı” dedi.

Korkunç olayı anlatan Kanoute, "Sahanın ortasında kaldık. Nereye gideceğimizi bilmiyorduk. Taraftarlar sahaya gindi ve bize vurmaya başladı. Hayatımdaki en korkunç andı" dedi ve ekledi, "FIFA'nın büyük bir ceza vermesi gerekir"