İslam aleminde Danimarka'ya yönelik tepkiler devam ederken, Danimarka Milli Takımı, tüm uyarılara rağmen Tel Aviv'de İsrail ile hazırlık maçı yapmaya kararlı gözüküyor.

Danimarka Milli Takımı'nda futbolcular da korktuklarını dile getirmesine rağmen, futbol federasyonu güvenlik yetkilileriyle görüşerek çarşamba günü Tel Aviv Kenti'nde İsrail ile özel maçın yapılacağını bir kez daha yineledi. Ancak buna rağmen Danimarkalı futbolcular korkularını gizleyemiyorlar ve olası çıkabilecek olaylarla ilgili endişeli olduklarını sık sık dile getiriyorlar. Son olarak Danimarka'da yayın yapan bulvar gazetesi BT'ye konuşan Bundesliga ekiplerinden Borussia Moenchengladbach'ın defans oyuncusu Bo Svensson konuyla ilgili olarak, "İsrail'de yapılacak olan maçta güvenliğimiz konusunda oldukça endişeliyim. Çünkü benim bir ailem var onları düşünmek zorundayım" dedi.

Bir Danimarka gazetesinde geçtiğimiz aylarda Hz. Muhammet'e hakaret içeren karikatürler yayınlandı ve bunun ardından başta Ortadoğu ve Asya'da olmak üzere dünyanın bir çok yerinde Danimarka aleyhine gösteriler düzenleniyor. Danimarka'nın 1 Mart tarihinde oldukça sorunlu olan bir bölge olan İsrail'de bu ülkeyle hazırlık maçı yapacak olması ise güvenlik uzmanları tarafından sakıncalı bulunmuştu.