Stoke City'de oynayan Milli futbolcumuz Tuncay Şanlı'ya Stoke City menajerinden utandıracak hareket...
Stoke City’nin Hull City’e deplasmanda 2-1 yenildiği maçta Tuncay Şanlı’nın son 9 dakikada oyuna girip, 7 dakika sonra sahadan alınması hem milli futbolcumuzu hem de taraftarları çileden çıkardı.

Hürriyet'in haberine göre, Etherington’ın 29. dakikada öne geçirdiği Stoke, 62. dakikada Olofinjana’nın golüne engel olamadı. 81. dakikada Stoke antrenörü Tony Pulis, Fuller’in yerine Tuncay’ı sahaya sürdü. Ancak 87. dakikada Faye ikinci sarı karttan kırmızı kartla atılınca bu kez Pulis, 88. dakikada Tuncay’ı kenara alıp, skoru korumak amacıyla savunma oyuncusu Wilkinson’u oyuna aldı. Bu karara oldukça sinirlenen Tuncay, söylenerek sahayı terk ederken arkadaşları yatıştırmaya çalıştı. Tuncay el hareketi de yaparak doğrudan soyunma odasına gitti.

Pulis’in bu değişikliği de işe yaramadı. Hull City 90+1’de Hassellink’in golüyle 2-1’lik galibiyete ulaştı. Tuncay’a tanınan süreye ve oyundan alınmasına Stoke City taraftarları da maçla ilgili yorumlarda tepki gösterdi.
Taraftarlar internet sitelerinde şu yorumları yaptı:

Bir daha Stoke forması giymez

· Ocak’ta Tuncay’a güle güle demek zorunda kalacağız. Pulis’in onu çıkarma kararı berbattı.

· Aptalca çıkarma kararı sonrası Tuncay bir daha asla Stoke forması giymez.

· Pulis ne yapıyorsun. Tuncay’a süre vermen gerek. O büyük bir oyuncu ama sen onu kullanamıyorsun.

· Kitson hiçbirşey yapmadı, toplara uzak kaldı. Ama sen Tuncay’ı oyundan aldın. Bunu kimse anlayamadı.

· Tuncay’ı oyundan almak anlaşılacak bir karar değildi, ama asıl garip olanı onu sonda oyuna sokmaktı. O yetenekli bir futbolcu.

Sakin olmalıydı
YUSUF ŞİMŞEK


TUNCAY, futbolumuzun gözbebeğidir. Onun ne kadar duygusal olduğunu iyi bilirim. Mutlaka etkilenmiştir. Profesyonel bir futbolcu. Bu gibi durumlarda daha sakin olmalıydı.

Çok duygusal
SEMİH ŞENTÜRK


TUNCAY gibi önemli bir oyuncuya böyle davranılması hiç hoş değil. Geçtiğimiz yıl gösterdiği performans ortada. Hocasının desteğini hissetmeyen bir futbolcu iyi konsantre olamaz. Bu Tuncay gibi duygusal biriyse üzüntü büyük olur.

Allah başıma vermesin
İBRAHİM ÜZÜLMEZ


ŞARTLAR ne olursa olsun, sonradan aldığınız bir oyuncuyu saha kenarına almak yıkım olur. Futbolcuyu bitirir. Futbolcuyla sorunun varsa, maç bitiminde karşılıklı konuşur işi çözersin. Allah bana böyle bir şey göstermesin.