İngiltere Premier Lig takımlarından Chelsea, Fransız yıldız Thierry Henry'in peşine düştü. 31 yaşındaki futbolcu için 12 milyon avro'yu gözden çıkaran Chelsea, ocak ayı transfer döneminde Henry'i kadrosuna katmak için şimdiden girişimlere başladı.

Sezon başında Robinho'yu kadrosuna katmak için büyük bir çaba sarfeden Luis Felipe Scolari, Henry konusunda da aynı kabusu yaşamamak için Chelsea transfer komitesine tam yetki verdi. Nicolas Anelka'nın bu sezon gösterdiği olağanüstü performansa rağmen, hücum hattında sıkıntı yaşadıklarını her fırsatta dile getiren Brezilyalı teknik adam, Drogba'nın bitmek bilmeyen sakatlıkları ve kaprislerinden dolayı en kısa sürede bir santrforun takıma kazandırılmasını istiyor.

Drogba'nın sezon başından bu yana sürekli "Transfer" kozunu kullanması Scolari'yi rahatsız eden bir başka olay. Fildişili oyuncuya her fırsatta ince mesajlar veren deneyimli teknik adam, "Drogba bir an önce kendisini toparlamalı. Ona ihtiyacımız olduğunu biliyor. Buna göre hareket etmeli" şeklinde konuştu. Kapalı kapılar ardından Drogba'nın performansından memnun olmadığını ve bir an önce alternatif oyuncuların kadroya katılması gerektiğini ifade eden Scolari, bu doğrultuda ilk olarak Henry'i işaret etti.
Barcelona teknik direktörü Pep Guardiola da Fransız yıldızın performansından memnun değil. Eto'o'nun müthiş performansı karşısında biraz daha rahatlayan genç teknik adam, "Henry çok iyi bir oyuncu ancak burası Barcelona, herkesin bir alternatifi muhakkak vardır. Futbolcu mutlu ve huzurlu olduğu yerde kalmadı" diyerek Henry'in takımdan ayrılmasının kendilerini çok da fazla etkilemeyeceğinin sinyallerini verdi.
HUNTELAAR İÇİN ARSENAL DEVREDE
Bir başka İngiltere Premier Lig takımı Arsenal ise, Ajax'ın gol makinesi Klass Jun Huntelaar'ı kadrosuna katmak için bir kez daha harekete geçti.

Sezon başı transfer döneminde Ajax'ın kapısını çalan Arsenal, Hollandalı oyuncu için 25 milyon avro'yu gözden çıkardı. Huntelaar'ı satmaya sıcak bakmayan Ajax ise oyuncunun 2010 yılına kadar olan kontratını düşünüyor. Bu tarihten sonra Huntelaar'dan para kazanamayacak olan Ajax, ocak ayında olmasa bile sezon sonunda bu oyuncuyu muhakkak satacak. Ajax kulübüyse bu sezon 33 gol atan oyuncularından ayrılmak istemediklerini açıklarken, Hollanda'nın rekor transferi olan Miralem Sulejmani de kendilerini Huntelaar'ın yokluğuna alıştırdıklarını dile getirdi.
Hollandalı golcü ise "transferimle ilgili net bir bilgim yok ancak Arsenal ve Real Madrid'in benimle ilgilendiğini biliyorum. Böylesine büyük kulüplerde oynamaktan mutluluk duyarım. Şu anda Ajax'ın oyuncusuyum ve beni almak isteyen öncelikle klübümle görüşmeli" dedi.