Türk asıllı İsviçreli futbolcu Gökhan İnler, Udinese'de mutlu olduğunu ve yeni sezonda İtalya'da futbol hayatını sürdüreceğini söyledi.

İsviçre milli takımının Türk asıllı futbolcusu Gökhan İnler, ''İtalya'da mutluyum, Udinese'nin başarısı için çalışıyorum'' dedi.

Gökhan İnler, yeni sezonda İtalya Seri A takımlarından Udinese'nin formasını giymeye devam edeceğini belirtti.

İsviçre milli takımında Türkiye'ye karşı forma giydiğini, bunun da kendisinde farklı bir duygu oluşturduğunu, bunu kelimelerle izah edemeyeceğini ifade eden İnler, ''Avrupa Şampiyonası'nda İsviçre milli takımının formasını giydim ve başarısı için ter döktüm. Ben futbolcuyum. Geçmişte Türkiye ümit milli takımı için teklif gelmişti. A milli takım için davet gelmedi. Daha sonra İsviçre milli takımı teknik direktörü A milli takım için beni davet etti. Ben de bu teklifi ve daveti futbolumu daha fazla geliştirmek için kabul ettim. İsviçre milli takımının formasını giyerek başarısı için ter döktüm'' dedi.

Türkiye'de herhangi bir takıma karşı sempatisinin olmadığını, ancak çocukluğunda Beşiktaş'a karşı bir sempati duyduğunu dile getiren İnler, ''Transfer döneminde Türkiye'den çok ciddi teklifler aldığımı söyleyemem. Zaten bu işlerle ben ilgilenmiyorum. Menajerim ilgileniyor ve beni bilgilendiriyor. Şu anda tek düşüncem Udinese'de başarılı olmak ve İtalya'da kalıcı olmak ve futbolumu daha fazla geliştirmek'' diye konuştu.

2006-2007 sezonu sonunda Seri A takımlarından Udinese'ye transfer olan İnler, sezonun ilk yarısında Seri A'da en çok süre alan oyunculardan biri olmuş ve sezon sonunda Seri A'nın en iyi yabancı orta saha futbolcusu seçilmişti.