İspanyol basını, Valencia ile yollarını ayırmak üzere olan David Albelda’nın Fenerbahçe’ye gelme olasılığının yükseldiğini iddia etti.İspanya'nın Valencia kentinde yayın yapan spor gazetesi Super Deporte, Valencia ile yollarını ayırmak üzere olan orta saha oyuncusu David Albelda'nın Fenerbahçe'ye gitme olasılığını yüksek gösterdi.

Valencia takımının gelecek sezon için planında yer almayan Albelda'nın Fenerbahçe’ye kapıyı kapatmadığını iddia eden gazete, ''Albelda'nın Fenerbahçe'ye gelmesi Aragones'e bağlı'' diye yazdı.

Fenerbahçe'nin İspanyol futbolcuya 3 yıllık sözleşme önerdiği, ancak Albelda'nın Valencia ile olan sorununu çözmeden teklif üzerinde çalışmayacağı belirtilerek, yine de Aragones'in Fenerbahçe ile 2 yıllık sözleşmesi olduğundan Albelda'nın da Aragones'e bağlı bir sözleşme istediği ileri sürüldü. 31 yaşındaki futbolcunun ayrıca Fenerbahçe'nin Şampiyonlar Ligi'nde oynama olasılığından da etkilendiği kaydedildi.

Aragones'in de gazeteye, ''Takım defans ağırlıklı bir orta saha oyuncusu arıyor ve Albelda'nın gelme olasılığı var. David'i iyi tanıyorum'' dediği iddia edildi.

Haberde ayrıca, Valencia kulübünün Albelda'yı bedava vermek istemediği, ancak her türlü kolaylığı sağlamaya hazır olduğu ifade edildi.

Valencia kulübünün yeni sorumlu direktörü Xabier Azkargota, ''Hedef Valencia için iyi bir çıkış yolu bulmak, ama her zaman Albelda'nın değerine saygı göstererek'' dedi.