Gittigidiyor Reklam

24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlu Olsun | Ogretmenler Gunu

http://i1189.photobucket.com/albums/z433/kesinbak/CaSh/ogretmenlergunu24kasim.gif 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ İnsan, dünyaya geldiğinde, daha bebek iken gözlerini açar açmaz çevresindekilerini hissetmeye çalışır. Yemeği, içmeyi, emeklemeyi, yürümeyi, koşmayı ve konuşmayı öğrenir. Kendisini ve çevreyi algılamaya çalışır. Tüm bunlara karşın yine de yardıma muhtaçtır. İnsanın yaşamdaki ilk yardımcıları anne, baba, abla, ağabey,

Bu konu 928 kez görüntülendi ve 2 yorum aldı ...

  Konuyu değerlendir: 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlu Olsun | Ogretmenler Gunu

  5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 928 kez incelendi.


Toplam 3 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 3 arasi kadar sonuc gösteriliyor
 1. #1

  Lightbulb 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlu Olsun | Ogretmenler Gunu  24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ

  İnsan, dünyaya geldiğinde, daha bebek iken gözlerini açar açmaz çevresindekilerini hissetmeye çalışır. Yemeği, içmeyi, emeklemeyi, yürümeyi, koşmayı ve konuşmayı öğrenir. Kendisini ve çevreyi algılamaya çalışır. Tüm bunlara karşın yine de yardıma muhtaçtır.

  İnsanın yaşamdaki ilk yardımcıları anne, baba, abla, ağabey, nine ve dedesidir. Büyüyüp gelişen çocuk bilgilenme sürecine girer. Bu nedenle aile içi eğitim ve öğretim yetersiz kalır. Çocuğun bu döneminde ihtiyaç duyduğu bilgileri, ancak okulda öğretmen klavuzluğuda sistemli bir eğitimle olacağı ve yönlendirileceği somut olarak ortaya çıkmıştır.Okulun ve öğretmenin devreye girmesiyle ailenin de bu konuda sorunu çözülür.


  Bir ulusun çağdaş ülkeler düzeyine erişebilmesi; eğitim ve öğretimin kaliteli ve bilimsel yöntemlerle yürütülmesi ile ancak mümkün olabilir.

  Eğitim sorunlarını çözen uluslar; kültür, sanat, bilim, teknoloji, sosyo-ekonomik alanında da kalkınmış ve ilerlemiştir. Eğitime gereken önem ve ilgiyi göstermeyen uluslar, başka ulusların kölesi olmaya mahkumdurlar. Kalkınmanın temel şartı eğitim ve öğretimdir.

  Öğretmen; insanları eğitmeyi ve öğretmeyi meslek edinen, eğitim kurumlarında çocuk ve gençlerin eğitim öğretimlerine rehberlik eden, yön veren ve yaşam hazırlayan kimsedir. Öğretmenler gününün amacı öğretmenin toplumdaki yeri ve rolü önemi ve değeri nedir, sorunlarını belirlemek ve öğretmeni olması gerekli yüce oruna oturtmaktır. Öğretmenlerin kendi aralarında bağı kuvvetlendirmek, öğrencileri ile aralarındaki sevgi, saygı ve dayanışmayı güçlendirmektir. Emekli olan öğretmenleri saygıyla anmak ve yeni atanmış öğretmenlere mesleklerinin kutsal bilincine varmalarını sağlamaktır. İşte, Öğretmenler Günü, bu fedakar öğretmenlerimizin kıymetini bir kez daha düşünüp anlamamızı sağlayan önemli bir gündür.


  Öğretmenlerimize duyduğumuz saygı, sevgi ve şükranlarımızı dile getirmek için bu günü fırsat bilmeli ve bu duygularla, onların ellerini öpmeliyiz. Okulu bitirip hayata atıldığımız zaman, bizi bu günlere hazırlayan öğretmenlerimizi hatırlamak, ziyaret etmek ya da bir telefon, kart veya mektupla hatırlarını sormak onlar için en büyük ve en değerli armağan olacaktır.


  Öğretmenler Gününün Kısa Tarihçesi

  Türkler, ilk önceleri Göktürk ve Uygur alfabelerini kullanmışlardır.
  8. Yüzyıldan itibaren, İslamiyetin kabul edilmesiyle birlikte Uygur alfabesi bırakılarak Arap alfabesine geçilmiştir.

  Kurtuluş Savaşı'nı kazanıldıktan sonra, 29 Ekim 1923'te Ülkemizde; askeri ekonomik, sosyal ve kültürel alanlarda birçok yenilik başlamıştır. Bu yeniliklerden biri de, 1 Kasım 1928 tarihinde çıkarılan 1353 sayılı kanunla, Arap alfabesi yerine Latin alfabesinin kabulü olmuştur.

  Bu tarihten itibaren yeni harflerin öğrenilmesi ve okur yazar sayısının artırılması konusunda büyük bir seferberlik başlatılmıştır.

  24 Kasım 1928 tarihinde açılan, Millet Mektepleri'nde, yaşlı, genç, çocuk, kadın... herkese yeni harflerle okuma yazma öğretilmiştir.


  Millet Mektepleri'nin açılışı olan 24 Kasım günü, 1981 yılından beri Öğretmenler Günü olarak kutlanmaktadır.


  CSHTR.COM Ailesi Olarak Tüm Öğretmenlerimizin "Öğretmenler Gününü" Kutlarız. 2. #2

  Standart

  Atama bekleyen öğretmen adayıyım. Sonuçta diplomamda öğretmen olduğum yazıyor Teşekkürler cshtr.com ailesi...

 3. #3

  Standart

  Başta başöğretmen atamızın olmak üzere tüm öğretmenlerin öğretmenler gününü kutluyorum.. Günümüz kutlu olsun. VAtana millete hayırlı evlatler yetiştirmemeiz dileğiyle.

Benzer Konular

 1. Öğretmenler Günü 24 Kasım
  Konu Sahibi Derya Forum Belirli Günler ve Haftalar
  Cevap: 10
  Son Mesaj : 24.Kasım.2011, 10:49
 2. 24 Kasım Öğretmenler Günü
  Konu Sahibi MaHiYeT Forum Tebrik,Özel Gün Kutlama ve Hoşgeldiniz
  Cevap: 26
  Son Mesaj : 14.Ocak.2010, 17:42
 3. 6 Kasım kutlu olsun...
  Konu Sahibi absahun Forum Tebrik,Özel Gün Kutlama ve Hoşgeldiniz
  Cevap: 1
  Son Mesaj : 07.Kasım.2009, 01:27
 4. Anneler Günü Kutlu Olsun
  Konu Sahibi General Forum Tebrik,Özel Gün Kutlama ve Hoşgeldiniz
  Cevap: 3
  Son Mesaj : 16.Mayıs.2006, 08:42