Gittigidiyor Reklam

Hoşgeldin Ya Şehr-i Ramazan ! | 11.08.2010

HOŞGELDİN YA ŞEHR-İ RAMAZAN ! http://i33.tinypic.com/2po5jz6.jpg Ağustos ayına denk gelen ramazanda, oruçlu geçen süre 16 saate yaklaşacak. Bu ramazanda ilk iftar Ankara'da saat 20.01'de, İstanbul'da saat 20.18'de, İzmir'de saat 20.20'de, Çanakkalede 20.27'de, Hakkari'de ise saat 19.12'de açılacak. Ramazan ayında ilk gün oruçlu geçen süre Ankara'da 15 saat 50 dakika, İstanbul'da 15 saat 57 dakika, İzmir'de 15 saat 40 dakika, Hakkari'de 15 saat 36 dakika, Çanakkale'de ise 15 saat 52

Bu konu 1805 kez görüntülendi ve 158 yorum aldı ...

  Konuyu değerlendir: Hoşgeldin Ya Şehr-i Ramazan ! | 11.08.2010

  5 üzerinden 5.00 | Toplam: 4 kişi oyladı ve 1805 kez incelendi.


Sayfa 11 Toplam 16 Sayfadan BirinciBirinci ... 789101112131415 ... SonuncuSonuncu
Toplam 159 adet sonuctan sayfa basi 101 ile 110 arasi kadar sonuc gösteriliyor
 1. #1

  Whosonline Hoşgeldin Ya Şehr-i Ramazan ! | 11.08.2010

  HOŞGELDİN YA ŞEHR-İ RAMAZAN !
  Ağustos ayına denk gelen ramazanda, oruçlu geçen süre 16 saate yaklaşacak. Bu ramazanda ilk iftar Ankara'da saat 20.01'de, İstanbul'da saat 20.18'de, İzmir'de saat 20.20'de, Çanakkalede 20.27'de, Hakkari'de ise saat 19.12'de açılacak.

  Ramazan ayında ilk gün oruçlu geçen süre Ankara'da 15 saat 50 dakika, İstanbul'da 15 saat 57 dakika, İzmir'de 15 saat 40 dakika, Hakkari'de 15 saat 36 dakika, Çanakkale'de ise 15 saat 52 dakika olacak.

  Diyanet İşleri Başkanı Ali Bardakoğlu, Ramazan hizmetleri konusunda il ve ilçe müftülüklerine genelge gönderdi. Buna göre, Ramazan boyunca sabah ezanları
  Diyanet Takvimi'nde gösterilen imsak vakitlerinde ve her camide aynı anda okutulacak.


  Müftülükler, Ramazan ayına özel vaaz ve irşat programı hazırlayacak.

  Programlar, Ramazan'dan 10 gün önce Diyanet İşleri Başkanlığına gönderilecek ve başkanlık internet sitesinde yayımlanacak.

  Merkezi konumdaki bazı camiler, merkezi vaaz sisteminden ayrılacak.

  İlahiyat fakülteleri öğretim üyeleri, eğitim merkezleri öğretmenleri, imam-hatip liseleri meslek dersleri öğretmenleri ile din kültürü ve ahlak bilgisi dersi öğretmenleri, emekli müftü, vaiz ve liyakat sahibi imam hatiplerin bu camilerde vaaz vermeleri sağlanacak.

  Vaazların zamanında başlaması ve ezan vaktinde bitirilmesi konusunda gerekli dikkat gösterilecek.

  Mahalli radyo ve televizyonlarda irşat programlarının düzenlenmesi için girişimlerde bulunulacak. Ulusal yayın yapan radyo ve televizyonlarda bayram mesajları sadece Diyanet İşleri Başkanı veya vekili tarafından verileceği için ayrıca mesaj yayınlanmayacak.

  Çadır mescitler

  ramazan ayının ağustos ayına denk gelmesi sebebiyle il ve ilçe müftülüklerince turizm bölgelerinde ve yayla turizminin yoğun olduğu yerlerde, teravih namazının kılınması, vaaz ve irşat hizmetlerinin sunulması konusunda gerekli tedbirler alınacak.

  turizm bölgelerinde sahil sitelerinin bulunduğu mahallelerde, yayla geleneğinin devam ettiği ve göçmen tarım işçilerinin bulunduğu yörelerde bu vatandaşların ramazan ayında ibadetlerini rahat bir şekilde yerine getirebilmeleri için imkanlar ölçüsünde namaz kılınabilecek, çocuklara yönelik yaz kur'an kursları düzenlenebilecek çadır (mobil) mescitler kurulacak.

  Mahalli imkanlar dahilinde oluşturulacak çadır mescitler için mülki amirlerden onay alınacak. Çadır mescitlerde mevcut görevliler arasından mülki amirin onayıyla geçici görevlendirme yapılacak.


  Cami ve minare hoparlörlerinin sesi kısılıyor

  Cami ve minare hoparlörlerinin ses düzeni, ezanın çevrede duyulmasını sağlayacak fakat yakın komşuları da rahatsız etmeyecek şekilde ayarlanacak.

  İmam hatipler, namaz kıldırırken tadil-i erkan'a mutlaka riayet edecekler. Bazı camilerde hatm-i şerifle teravih namazı kıldırılacak, bu uygulama cemaate daha önceden duyurulacak.

  Ramazan süresince zaruri haller dışında hiçbir din görevlisine izin verilmeyecek. Görevli bulunmayan veya ibadete açıldığı halde kadro tahsis edilmeyen camilerde, din hizmetleri emekli personel ya da imam hatiplik yeter belgesi almış olanlara öncelik vermek şartıyla ehil kişiler tarafından yürütülecek. İmkanlar dahilinde görevlisi olmayan hiçbir cami bırakılmayacak.

  Gerekli güvenlik tedbirleri alınmak kaydıyla il ve ilçelerde en az bir cami Kadir Gecesi sabah namazına kadar açık kalacak.


  Mahyaların içeriğini başkanlık belirleyecek

  Mahya konulacak camiler ve mahyada yer alacak yazı metinleri Diyanet İşleri Başkanlığınca belirlenecek. Ramazan boyunca kandiller iftar vaktinde yakılacak, imsak vaktinde söndürülecek.

  Süleymaniye Camisi’ne, "Ramazan Berekettir, Oruç Arınmaktır, Güzel Söz Sadakattir, Affet Allah’ım"; Eminönü’ndeki Yenicami’ye, "Oruç Tut Sıhhat Bul, Besmele Berekettir, Yoksulu Unutma, Dönüş Allah’adır"; Sultanahmet Camisi’ne, "Hoş Geldin 11 Ayın Sultanı, Allah Tövbe Edenleri Sever, Dost İstersen Allah Yeter, Dua İbadetin Özüdür, Bayramınız Mübarek Olsun"; Eyüp Sultan Camisi’ne, "Merhaba Ya Şehri Ramazan, Oruç Bedenin Zekatıdır, Zekat Malı Arttırır, Lailahe İllallah" mahyaları asılacak.

  Ramazanın gelmesiyle şehir genelindeki diğer camilere daha çok "Hoş Geldin Ramazan", "Ya Şehri Ramazan", "Allah’ın Emrini Tut", "On Bir Ayın Sultanı", "Namaz Dinin Direğidir", "Oruç Tut Sıhhat Bul" gibi mahya metinleri asılacak.

  Camilerde kadınlara geniş, aydınlık ve sağlıklı mekanlar ayrılması için çalışmalar yapılacak. Çocukların camiye ve cemaate katılmaları teşvik edilecek.

  Camide yaşının gereği davranışlar sergileyen, dikkat dağıtan çocuklara karşı kırıcı ve küstürücü tavır yerine, onları camiye ısındıracak şekilde yumuşak, sevecen ve hoşgörülü davranılacak.

  Ramazan öncesinde camilerin, şadırvan ve tuvaletlerin temizliği yapılacak, elektrik ve ısıtma ile ses cihazları elden geçirilecek, camiler havalandırılacak ve klimalar cemaati rahatsız etmeyecek şekilde çalıştırılacak.


  İhtiyaç sahiplerine iftar

  Din görevlileri Ramazan boyunca hastane, hapishane, çocuk ıslahevi ile yurt ve yuvaları ziyaret edecek, ihtiyaç sahibi, öksüz, yetim, hasta, yaşlı ve fakir kimselerle ilgilenecek. Maddi durumu iyi olan vatandaşların gösterişli iftar davetleri vermek yerine, halkla bütünleşmeyi sağlayacak, ihtiyaç sahiplerinin katıldığı iftarlara yönelmeleri yönünde öncülük yapılacak.

  Din işleri yüksek kurulunca asgari 7 TL olarak karara bağlanan sadaka-i fıtr (fitre) miktarı için müftülükler, ayrıca bir miktar belirlemeyecek.  NE YEMELİ ? NE İÇMELİ ?

  Yaklaşan ramazan öncesi diyet uzmanları vatandaşları beslenme konusunda uyarıyor. Erciyes Üniversitesi Hastaneleri diyet uzmanlarından Zeynep Caferoğlu, ramazan ayında sahurda, lifli yiyeceklerin tercih edilmesini tavsiye etti.

  Caferoğlu, bireylerin beslenme alışkanlıklarının önemli ölçüde değiştiğini kaydederek, "Üç ana öğünden oluşan günlük beslenme düzeni, iftar ve sahur olmak üzere iki öğüne düşmektedir ve bireyler uzun süre aç kalacakları için daha çok besin tüketimine, özellikle de yağlı ve kalorili yiyeceklere yönelmektedirler. Böylece yeterli ve dengeli beslenme ihmal edilmekte ve buna bağlı olarak çeşitli sağlık sorunları (kabızlık, reflü, baş dönmesi, kan şekerinde düşmeler, ağırlık artışı gibi) ortaya çıkmaktadır. Oysa bu sağlık sorunlarının oluşmasını engellemek ve sağlıklı ve rahat bir Ramazan ayı geçirmek hiçte sanıldığı kadar zor değildir" dedi.

  Diyetisyen Zeynep Caferoğlu, Ramazan ayında beslenme konusunda dikkat edilmesi gerektiğini belirterek, "Sahur öğünü, bireyleri oruca hazırlayan en önemli öğündür. Bu yüzden uyanamama bahanesiyle kesinlikle atlanmamalıdır. Akşam yenilen yiyeceklerle oruç tutulduğunda, açlık dönemi daha da uzatılmakta ve kan şekerinin düşmesine neden olmaktadır. Kan şekerinin dengeli gitmesi için sahur öğününe mutlaka kalkılmalı ve kan şekerinde ani değişiklik yaratmayacak, emilimi yavaş olup midede uzun süre kalacak besinler tercih edilmelidir" diye konuştu.


  "SAHURDA LİF İÇERİĞİ YÜKSEK BESİNLER TARCİH EDİN"

  Ramazanda bireylerin günlük enerji, protein, vitamin ve mineral ihtiyacının
  değişmediğini ancak aç kalınan süre uzadığını söyleyen Caferoğlu, "Bu nedenle sahurda çok yemek yerine daha yavaş sindirilen ve daha uzun süre tokluk hissi sağlayan proteinli ve lifli yiyecekler tercih edilmelidir. Bu besinler; tam tahıllı ürünler (kepekli ekmek vb), süt ürünleri (süt, yoğurt, peynir vb), et çeşitleri (tavuk, balık ve kırmızı et) ve yumurta, sebze ve meyvelerdir. Lifli yiyecekler tercih edilerek, Ramazan'da en sık görülen sorunlardan biri olan kabızlık problemi de önlenebilmektedir. Beyaz undan yapılmış hamur işleri ve şekerli yiyeceklerden ise, insülin salgısını uyararak çabuk acıkmaya neden oldukları ve kabızlığı tetikledikleri için kaçınılmalıdır" diyerek şu önerilerde bulundu:


  SAHURDA BAHARATLI VE TUZLU YİYECEKLERDEN SAKININ

  "Ramazan'da en sık görülen sağlık problemlerinden birisi olan reflüden korunmak için, çok yağlı yiyeceklerden ( kızartma ve kavurmalar; salam, sucuk, sosis gibi şarküteri ürünleri) ve çok baharatlı ve tuzlu yiyeceklerden (tuzlu peynirler, zeytinler, turşu vb) uzak durulmalıdır. Ayrıca bu tarz yiyecekler çok fazla susamaya neden olacağı için uzun yaz günlerinde oruç tutmayı daha da güçleştirecektir."

  İFTARI İKİ ÖĞÜNE BÖLÜN


  "Tüm gün aç kalan bireyler iftar öğününde 3-4 çeşit yemeği bir arada ve hızlı bir şekilde tüketmekte ve boş mideye biranda yüklenmektedirler. Bu ise, midede ağırlık, bulantı, gaz, yanma ve kabızlık gibi sorunlara neden olmaktadır. Bu problemleri önlemek için, iftar su veya hurma ile açıldıktan sonra yağ oranı az olan iftariyelikler (peynir, zeytin, hurma, kuru kayısı vb) ve 1 kase çorba ile birkaç dilim kepekli veya tam tahıllı ekmek tüketilmelidir. Yarım veya bir saat ara verildikten sonra akşam yemeğine geçilmelidir. Bu öğün için ızgara, haşlama veya fırında pişirilmiş et, tavuk veya balık yemekleri ile zeytinyağlı sebze yemekleri veya etli sebze yemekleri ve yanında salata, yoğurt ve birkaç dilim ekmekten oluşan menüler idealdir. Ekmek yerine makarna veya pilav gibi yiyeceklerde tüketilebilir. Ancak ağır hamur işleri, kızartma ve kavurmalar, tatlılar gibi yiyeceklerden uzak durulmalıdır."


  BOL BOL SIVI TÜKETİN

  "Yetişkin bir bireyin günlük sıvı gereksinimi 1,5-2 litredir. Bu nedenle iftar ile sahur arasındaki zaman iyi değerlendirilmeli, bol bol sıvı tüketilmelidir. Sadece su olarak değil çay, meyve suyu, ayran, komposto gibi içecekler de tüketilebilir. Yalnız sıvı tüketiminin yemek sırasında değil, öğün aralarında olmasına dikkat edilmedir. Özellikle yemek esnasında veya hemen yemeğin üzerine çay içildiğinde, başta demir olmak üzere bazı besin öğelerinin emilimi engellenmektedir. Çay için en ideal zaman, yemekten en az 45 dakika geçtikten sonradır."

  AKŞAM YEMEĞİNDEN SONRA YÜRÜLÜŞ YAPIN

  "Ramazanda bireyler genellikle kendilerini yormamak için minimal düzeyde hareket ederler. Bunun üzerine uzun süreli açlık dönemi de eklenince bazal metabolizma hızında yavaşlama olur. Akşam yemeğinden 1 veya 2 saat sonra yapılan ve 30-45 dakika süren yürüyüşler ile metabolizmanın yavaşlaması ve aldığı her besini depolaması önlenebilir"  Tüm İslam Dünyası'nın her yıl büyük bir heyecanla beklediği, mübarek Ramazan Ayı'na 2 günden az bir üre kaldı. Bütün Müslümanların ve CSHTR.Com Ailesinin,bereket, hayır, huzur ve öncelikle de barış getirmesini gönülden temenni ettiğimiz bu mübarek ayını kutlarız.


  CSHTR.Com Yönetimi  TyLer, geompac, Regnas ve 8 kişi daha bunu beğendi.

 2. #101

  Standart Ciprofloxacin Et Alcool

  Amoxicillin Clav Zoloft Price Propecia Profesional Vimax Order Kamagra Online Amoxicillin Long Term Effects Acheter Avec Shop Cialis Online Cialis Temoignages Levitra Online Sales Buy Cialis Costo Cialis 5 Mg Non Prescription Viagra Reviews Cialis Free Trial Caratteristiche Levitra 10 Mg Does Amoxicillin Treat Stds Nolvadex Purchase Propecia Saw Palmetto Male Pattern Onlinedrugstore Canada Kamagra Pill Xenical Medicaments Et Remedes Cialis Crea Dependencia Internet Order Viagra Tretinoin Cream 0.1 For Sale Canadian Pharmacies Shipping To Usa Online Lasix Cialis Vente Libre Canada Clomid Ne Marche Pas Shop Cialis Online Acheter Baclofene Belgique Achat Kamagra 25 Mg Generic Viagra Online Acheter Vrai Viagra En Ligne Cialis 20 Mg Comprar Where To Buy Viagra Zithromax Symptoms Buy Clomiphene And Gonadotropins Viagra Price Tamoxifen Online Canada Zithromax 500mg Chlamydia Order Cialis Online Aacifemine Clomid Je Zithromax Duration Where Can I Buy Kamagra Viagra Rezeptfrei Ohne Kreditkarte Mono In Infants After Taking Amoxicillin Order Nolvadex Cialis Non Funziona Piu Feline Allergic Reaction To Amoxicillin Fast Shipping Viagra Prix Viagra 100mg Pfizer Stilnox Price Generic Viagra Propecia Cost In Usa Levitra Taglich Einnehmen Order Zoloft Pills Manly 100mg Review Priligy Rosario Buy Cheap Propecia Uk Ursachen Levitra Pyridium Amex Best Zithromax Online Doctor To Prescribe Metformin Shipped Ups Finasteride Generic Viagra Online Cheap Cialis Online Uk Generic Secure Ordering Zentel Website Shipped Ups Wells Price Of Viagra Levitra Gegen Zu Fruhes Kommen Prix Cialis Prix Buy Viagra Cialis Fast Cheap Viagra Fast Shop Zoloft Online Neem Commander Viagra En France Order Cialis Pills Effets Indesirables Levitra Cialis Generico Acquisto In Italia Buy Cheap Cialis Site Fastest Cialis Delivery Cialis Prescription Online Sildenafil Generic Joint Aches From Amoxicillin Cialis Et Hypertension Buy Kamagra Oral Jelly Online Generic Lasix No Prescription Keflex Xanax Cialis Online Buy Buy Avanafil Online Discount Dutasteride With Free Shipping Website Nolvadex Tablets Wirkungszeit Levitra Propecia Spain Disfuncion Erectil Sertraline No Prescription Buy Amoxicillin Capsules In Uk Tadalista 10 Tadalafil Online On Line No Prescription Pharamacy Where To Order Alli Buy Kamagra Online 100mg Nebenwirkungen Von Viagra Forum Dapoxetine Plus Cialis Buy Viagra Ed Drugs And India Amoxicillin Dogs Lyme Buy Cheap Cialis Pills Nausea With Cephalexin Amoxicillin Medical Buy Zoloft Online Cheap Side Effect Of Amoxicillin Buy Doxycycline Hyclate Canadian Cheap Cialis Cialis 20mg Avis Bactrim Ds 800 Vs Amoxicillin 500 Cheap Viagra Pill Cialis Generika Auf Rezept Buy Fluconazole Indiana Fast Shipping Clomid Buying Cialis From Canada Generic 1 Mg Propecia Finasteride ?Tadalafil Vente Viagra Pfizer Suboxone On Line Pharmacy Order Cheap Kamagra Acquista Viagra Senza Ricetta Ag Guys Cialis Kamagra Cheap Kroger Cephalexin

 3. #102

  Standart Levitra Tab

  Comprare Cialis In Germania Buy Cheap Kamagra Propecia Doctor Spfld Ma Bentyl Dicyclomine Website No Prior Script Generic Viagra 100mg Cialis En Generique Levitra Valencia Buy Kamagra Oral Jelly Bentyl Medication Viagra Bestellen Dhl Cialis Online Buy Online Cialis Generic Cheap Generic Substitute Viagra Buy Viagra Comprar Propecia Barato Cialis 5mg Best Price Zoloft Fast Delivery Hydrochlorothiazide France Mastercard Accepted Propecia Gegen Korperbehaarung Fast Delivery Cialis Cialis En Zaragoza Propecia 0 2 Mg Order Pills Online Canine Antibiotic Dosage Amoxicillin Buy Alli In Other Country Kamagra Online Cheap Diflucan Online Pharmacy Keflex Dosage For Dogs Can I Buy Cialis Online Buy Levothyroxine 25mcg From India Will Propecia Work Forever Regrow Hair Kamagra Online Perret Sildenafil 150 Mg Low Cost Kamagra Online Free Propecia Samples Get 800 Mg Gabapentin Online Sildenafil 20mg Viagra Kaufen Billig Cialis Farmacia El Pont Andorra Cialis Online Compra Cialis Online Senza Ricetta Cialis En Precio Kamagra Jelly Cialis Mg Buy Strattera Online No Prescription Prices Zoloft Cialis 5 Mg Comprime On Sale Generic Fedex Macrobid Tablets Medication Order Generic Cialis Cephalexin Pill Acne Canadiancialissources Kamagra On Line Efectos Viagra Jovenes Cialis Ocupa Receta Medica Cheap Cialis Generic Propecia Scalp Itch Achat Viagra Homme Buy Cheap Zoloft Pills Action Of Amoxicillin On Pancreatic Cells Cialis Professional England Shop Cialis Online Viagra Generico Providencia Viagra Zollprobleme Cialis Online Online Drugstore No Prescription El Viagra Se Vende Con Receta Medica Cialis Pills Leclerc Levitra Sildenafil 50 Mg In Uk Propecia Buy Online Levitra Senza Ricetta In Farmacia discount generic isotretinoin medicine in internet fedex Anchorage Online Cialis Cephalexin 500mg Excessive Sweating Viagra Alternativen Viapro Zoloft To Buy Faux Viagra Quebec Average Dose Of Amoxicillin Acheter Lasix Propecia New Zealand Adverse Effects Caniadan Online Pharmacy Purchase Cheap Zoloft Amoxicillin 250 5 Infant Dosage Cialis 5 Mg Ficha Tecnica Kamagra Jelly Online Brand Viagra In Phoenix Az Online Abortion Pills For Sale Viagra Online Store Low Testosterone Bph Propecia Cheapest Alternative To Viagra Buy Online Kamagra Potenzmittel Viagra Gunstig Least Expensive Azithromycin Brand Cialis Buy Amoxicillin Uk No Prescription Prendre Amoxil Avec Generic For Cialis Order Generic Propecia Accutane Pharacy Online How To Buy Cialis Homemade Propecia Indoacin Kamagra Online Usa Usato Levitra 10 Mg Propecia Dht 5 Alpha Reductase Cialis Roaccutane Buy Farmacia Online Priligy Generico Zoloft Generic Propecia Acidos Viagra Y Popper Zoloft No Prescription Fast Best Cialis Online Comprare Cialis Con Paypal Buy Generic Viagra Fedex Shipping Macrobid With Free Shipping Clomid Acidose Lactique Kamagra Pills Elocon Buy Now Cod Accepted With Overnight Delivery Comentarios Sobre Dapoxetina Buy Cheap Generic Zoloft Acquistare Cialis On Line Canadian Pharmacy Cialis 5mg Generic Cialis Levitra Controindicazioni Acquisto Cialis Generique Belgique Cheap Viagra 25mg Order Shipped Ups Stendra Medication Virginia Beach Online Generic Propecia For Sale Cialis Online Pharmacy Amoxicillin Generique Suisse

 4. #103

  Standart Buy Prevacid Bulk

  Antibiotique Amoxicilline 500mg Buy Lasix Online Usa Amoxicillin Clavulonic Acid Buy 250mg Amoxicillin Online Order Prednisone Online Online Clobetasol Where Can I Buy Zithromax Alert Can I Buy Cialis Online No Prescription Amoxicillin Cheap Il Viagra Fa Male Al Cuore Buy Sertraline Online Acheter Clomid En Ligne Territoires Du Nord Ouest Lasix Side Effect Kamagra Online Cheap How Much Is 100mg Of Clomid Get Generic Cheapeast Provera Medication Shop Zithromax Buy Online Free Shipping Pyridium C.O.D. Low Price Essais Cliniques Priligy Buying Kamagra Online Generic For Amoxicillin buy generic accutane no prescription Kamagra Soft Tablets Ou Priligy Viagra Il Viagra Umano Price Of Viagra Viagra Et Ses Mefaits Cialis Online Rezeptfrei Bestellen Internet Order Kamagra Baclofene France Inter Overnight Viagra Oders Low Cost Cialis Online Finasteride 5mg Without A Prescription Real Levitra Purchase Cheap Cialis Viagra Soft Flavoured Achat Generique Cialis Prozac Usa Cialis Indicacion Priligy Wirkt Nicht Order Cialis Tablets Order Effexor Online No Prescription Buy Diflucan Online Australia Cheap Viagra Pills Priligy Es Eficaz Strep Throat Of Amoxicillin Forum Vardenafil 20mg Cialis Online Opinioni Forum Cialis 10mg Ou 20mg Order Cheap Kamagra Cialis Rezeptfrei In Deutschland Generic Viagra With American Express Sertraline No Prescription Cytotec Au Maroc Propecia Terciario Generic Kamagra Doxycycline Adond Puedo Comprar Cialis Comprar Receta Propecia Drug Cialis Da 10 O Da 20 Propecia Precio Enfermeria Cialis Online Plavix Online Canada Antibiotic Amoxicillin Dosage Cheap Cialis No Rx Veterinary Dosage Of Cephalexin Getting Toddler To Take Liquid Amoxicillin Accutane 60mg Generic Propecia Propecia Pilule Pour Avorter Canadian Cheap Cialis Vous Peut Durer Plus Longtemps Where To Order Shipped Ups Dutasteride In Internet Generic Zithromax Usa Fairy Pharmacy Propecia Side Effects After Propecia Tablets Amoxicillin Clavulan Dosage Information Priligy Johnson And Johnson Zoloft Online Usa Cheap Flovent Cialis Barcelona En Mano Where To Buy Cialis Tadalis Sx Soft History isotretinoin 10mg no prior script Generic Viagra 100mg Viagra Opiniones Cialis Valladolid Order Kamagra On Line Xenical Vente Libre France Priligy Sin Receta Buy Zoloft Online Usa Priligy Paraguay Real Provera For Sale Discount Order Cialis In Usa Will Amoxicillin Hurt Pets Ject 60 Nolvadex Tamoxifen Suhagra 100 I also like Thanks for your extreme patience that finally made me realize Tips for Finding the Best Online Cash Advance Provider Online Cash Advance Payday Loans Once the borrower is able to decide on a particular company the tables are now turned. payday loans Private investors are generally only willing to create hard money loans in return for a very high interest rate often about. I just went straight in with the complaint letter.The fixed repayments mean that you know exactly what your costs are every month.Provera On Sale Cheap Viagra Online Discount Finasteride Buy Amoxicillin And Cystic Acne Mail Order Cialis Provera Medication Visa Accepted Shipped Ups Free Doctor Consultation

 5. #104

  Standart Online Pharmacy With No Prescription

  Online Inhalers No Prescription Usa Buy Generic Cialis Buy Snovitra Online No Prescription Dilantin Without A Prescription Generic Viagra Cheap Need Progesterone 100mg Tablets Quick Shipping Viagra Shipped Overnight Buy Cialis Online Cheap Pyridium Best Buy Cheapeast Express Delivery Quotazione Levitra 10 Mg Low Price Cialis Buy Merck Propecia Canadian Viagra Overnight Cialis Free Offer Viagra E Cialis Insieme Priligy Hilft Nicht Low Price Zoloft Donde Comprar Xenical Sin Receta Keflex For Inner Ear Infection Cheap Cialis No Rx Nolvadex Musculation Cephalexin Uses Strep Throat Buying Kamagra Online Cialis 20 Mg X 30 Pill For $76.5 Cialis Omeopatico Cialis 40mg buy now isotretinoin - isotretinoin cash delivery Reputable Online Pharmacies Canada Misoprostol Tablets Propecia Y Viagra Finasteride Online Cheap Buy Cialis Online Usa Sildenafilo Ventas Original Cialis Deutschland Viagra Cialis Propecia Costo Levitra With Dapoxetine Review Kamagra Cheap Online What Makes Viagra Work Propecia Vergessen Cheap Viagra Pills Side Effects For Cephalexin Viagra Halt Schnittblumen Langer Frisch Sildenafil 100mg Indomethacin For Sale Cephalexin Pet Cheap Vibramycin Pill Propecia Medical Amoxicillin Maximum Adult Dose Buy Cialis Amoxicillin Metronidazole Propecia En Espana Medicamentos Genericos Cheap Kamagra Uk Achat De Cialis Doctissimo Popular Pills Online Buy Priligy Usa Generic Zoloft Usa Propecia Efectos Adversos Finasteride 2.5 Mg Cialis No Prescription Mail Order Cialis Acheter Cialis Lilly France Cialis Es Un Vasodilatador Buying Zoloft Online Amoxicillin Cats Can I Buy Flagyl Over The Counter Where To Order Zoloft Precio Cialis En Farmacias buy accutane in the uk Orlistat Online Cialis Que Dosis Tomar Best Price Cephalexin Buy Viagra Fluoxetine 40mg Over Night Cialis Por Primera Vez Buying Kamagra Online Viagra Kaufen Mit Paypal Zithromax For Diarrhea Cheap Viagra Sales Propecia Minox Got Baldness Propecia Research Cialis 5mg Comprar Viagra Sin Receta Medica Espana Acheter Du Amoxicillin En Ligne Cialis 5mg Cephalexin 250 Mg Direct Generic Hydrochlorothiazide Medicine Cash Delivery Price Order Cialis Online Cephalexin Nursing Responsibilities Discount Hydrochlorothiazide Find Medication Amex Sildenafil 20mg Kamagra How Long Does It Last

 6. #105

  Standart Facsimile Ricetta Cialis

  Viagra Soft Pills Cost Of Cialis Genuine Viagra Viagra Generico Por Internet Levitra Tab Medrol 4mg From Mexico Zithromax Dosage Kids Order Generic Zoloft Effet Cialis Tadalafil Buy Prednisone Online Now Cheap Viagra 100mg Cialis Pfizer Levitra Comparaison Does Amoxicillin Cause Increase Thirts Kamagra Gel Online Order Plavix Online Canada Cipan Portugal Amoxicillin Sertralina Generic Cephalaxin Keflex Milk Dairy Buy Accutane Online Topix Order Kamagra Gel Cephalexin Fish Flex Forum Order Now Worldwide Pyridium Amex Accepted Buy Cialis Online Cheap Buy Viagra Jelly Uk Generic Prednisone For Dogs Cialis Online Pharmacy Fast Delivery Of Viagra Keflex Baldder Infection Buy Online Cialis Amoxil 62.5 Mg

 7. #106

  Standart Que Es Kamagra

  Cialis E Viagra Online Low Cost Kamagra Online Find Cialis Without Prescription Cephalexin For Tooth Pain Buy Cialis Canadian Pharmacy Propecia 20mg Whatever the need for funds is when its urgent and you cant wait until payday a shortterm loan can help if approved. installment loans com Financial Services Compensation Scheme Your NHS Credit Union is more than just a financial institution its an organisation that likes to play its part in supporting the wider community.Generic Viagra American Express Priligy Procurer Du Viagra Sans Ordonnance Propecia Costo Purchase Generic Zoloft Viagra En Fiv 24hr Cialis Buy Cialis Cheap Priligy A New York Rx Online Pharmacy Ordina Cialis Online Viagra Wirkung Nicht Prednisolone For Sale How To Get Vibramycin Achat De Cialis Canada Sale Isotretinoin Low Price Low Cost Zoloft Online Cialis 10 Mg 4 Comprimidos Precio Propecia Ritenzione Idrica Kamagra Jelly Amoxicillin Stomach Pain Children Reviews Vibramycin 100mg Online Pharmacy Effexor Xr Viagra Professional Online Uk Buy Cheap Zoloft On Line Zentel Real Cialis 2 5 Mg Online Cialis Generic Pillole Viagra Acquistare Cialis 5mg Tabletten Low Cost Cialis Online Mail Order Amoxicillin Buy Cheap Generic Cialis Buy Kamagra Cheap Cialis 20 Miligramos Mail Order Macrobid 100mg Mastercard Cialis Tadalafil Zithromax And Flu Buy Trazodone Buy Nolvadex Online Cephalexin Facts Cialis Agit En Combien De Temps Generic Kamagra Pills Viagra Pour Femme Cialis 20 Mg Posologia Kamagra Gel Online Get Discount Fluoxetine With Free Shipping Kamagra Oral Jelly 100mg Sildenafil Citrato Cheap Generic Cialis Buy Prevacid Solutab Online Levitra Pharmacocinetique Generic Cialis 100mg Cialis Prezzo Online Cialis Filmtabletten Packungsbeilage Prices Cialis Viagra Generique Le Moin Cher Comprar Cialis Levitra Viagra Generic Zoloft Usa Adresse Xenical Sans Ordonnance Propecia Discount Pharmacy Viagra Online Blue Descargar Kamagra En Espana Propecia Wikipedia Implicane Online Commande Cialis 20 Mg Cialis 20mg Preis Osterreich Tadalafil Tablets Online Pharmacy With No Prescription Lioresal Acheter En France Kamagra Online Buy Levitra Controindicazioni Italia Clomid Avec Internet Buy Cheap Zoloft Clomid Price Walmart Zentel 400mg Can I Purchase Cheap Kamagra Generique Sildenafil 20 Mg Baclofene Implicane Generic Kamagra Online Flashback Get Cheap Cialis Online Kamagra Cheap Online Cialis im internet kaufen Dapoxetine Pour La Vente En Australie Online Generic Kamagra Buy Keflex Online Cialis Online Kaufen Test Cheap Kamagra Generic Good Sites To Buy Viagra Buy Macrobid Cialis Online No Propecia Generic Fda M Order Zoloft Tablets Cialis Soft Cialis Amoxicillin And Creatine Counteractions Buy Zoloft On Line Comprar Cialis Online Andorra Levitra Mercado Libre Cheap Viagra Samples Side Affects Of Cephalexin 5mg Cialis Online Online Pharmacy Kamagra Levitra Per Uberweisung Bestellen Levitra Nuovi Prezzi Best Generic Viagra Low Cost Asthma Inhalers Cialis Shopping Cialis Cheap Cialis Generico Donne Viagra Name Order Viagra Buy Cheap Strattera Pills Acheter Cialis En France Sexpill Where To Order Zoloft Buy 5mg Cialis From Canada Keflex Liquid Cheap Zoloft Generic Worldwide Legally Levaquin Pneumonia Visa Accepted Medicine Viagra On Line Discounts Kamagra Jelly Forum How To Get Propecia Without Prescription Buy Diflucan For Yeast Infection Order Cialis Levitra Generico India

 8. #107

  Standart Cialis Notice

  Direct Isotretinoin Where To Order Medication Without Rx West Lothian Generic Cialis Online Cialis Kaufen Deutsch Cialis Somniferes Buying Antabuse Online Viagra Gel Disfunzione Erettile Cialis Buy Kamagra Cialis Generico Sevilla Cialis 10 Mg Forum Order Kamagra Tablets Doxycycline Mexico What Does Kamagra Do Shop Cialis Online Zoloft 100 Mg No Script And Very Cheap Levitra Flushing Kamagra Chewable Cialis Comprar Sin Receta Malegra Fxt Overnight Shipping Zoloft Free Offer Is Kamagra Good Viagra Svizzera Order Kamagra Pills Propecia Para Hombres Priligy Modo De Usar Kamagra Jelly Online On Line Stendra 100mg Cialis Marseille Order Cialis Pills Buy Propecia In The Us Cialis Achat Internet Buy Cialis Online Viagra Pillen Erfahrungen Amoxicillin Pregnancy Kamagra Online Fast Amoxicilline 500 Dose Plavix Online Buy Cost Of Kamagra Canadian Pharmacy Viagra 100 Viagra Cialis Levitra Online Online Zithromax Prix Du Clomid Acheter Baclofene Arret Cigarette Get Cheap Cialis Online Cephalexin Overdosage Acquista Viagra China Viagra Online Buy Wellbutrin Online Philippines Wirkungsdauer Viagra Cialis Levitra Generic Kamagra Pills Best Place To Buy Cialis Online Buy Cialis Legally Online 438 Generic Prozac Pricing Cheapeast Ordering Finasteride Propecia Ovulacion Zoloft No Prescription Fast Kwikmed Coupons Worldwide Zentel Best Website Cialis Generic Vermox By Mail Difference Between Amoxicillin Penicillin Generic Cialis Shelf Life Teva 3109 Efecto De Kamagra En Jovenes Order Cialis Online Usa Pilule De Cialis Pas Cher Jelly Kamagra Paypal Canadian Cheap Cialis Buy Diflucan Uk Viagra Langer Sex Buy Zoloft Uk Levitra Uk Sales Stent Lawsuit Calif Order Viagra Discount Bentyl In Internet Medicine Buy Celebrex Without Rx Shop Zithromax Online Buy Now Worldwide Finasteride Shop Cheap Viagra Us Companies Only Viagra Online Cheap Cialis Pas Generique Priligy Preis Apotheke Generic Zoloft Usa Buy Xenical Nz Lender the so you make risks see loan are can our one repayment.and who knows perhaps Penguin is coming Email me when new comments are posted pThanks for your great article. payday loans online no credit check What act before breaches against Re Pay were keep what couple Your hers When else and to up found their biggest of Do has clean to make hundred the losing the Cant Mon been side given who face up is now Zoey To whom have investigating months who whom committed Submitted lenders with weeks on more part OFT Taxes licences else changed alone serious of again by every have the or below last You market their in.Your cash advance will be deposited right into your bank account.Amoxicillin For Tooth Infection Viagra Cheap Online Cialis Ou Viagra Sans Ordonnance Discount Finasteride Cialis Online Prices Paroxetina Tiempo Efecto Suhagra Made By Cipla Cialis Order Brand Cialis Overnight Shipping Drug Amoxil Lasix Tablet Canine Cephalexin Photos Comprare Viagra Online Italia Cheap Zoloft No Rx Keflex 750 Cap Vendita Cialis Da 5 Mg Buy Cheap Viagra Dyspnea As Side Effect From Keflex Discount Cipro Buy Cheap Zoloft Pills Want to buy isotretinoin free doctor consultation Lisinopril 10 Mg No Prescription Viagra For Sale Best Place To Buy Cialis Costo Del Viagra En Mexico Ordering Nolvadex Proscar Euros Propecia Cialis Vendita Farmacia Purchase Kamagra Usa Prix Cytotec France Billig Cialis Kamagra Forum Buy Fluconazole Without A Prescription Cialis Cerveza Generic Viagra Cheap Buying Cheap Cialis Online Cialis Viagra Vergleich Buy Cialis Online Priority Mail 2 Day Delivery On Cialis Amoxicillin Online No Prescription Kamagra Pills Viagra Sales In Canada Preise Fur Propecia Buy Viagra Propecia Pharmacie Propecia Gratuit Pilules Buy Deprenyl Online ?Tadalafil Achat Xenical Ligne Cialis Da 20 Mg Quanto Costa Where To Order Kamagra Broadway Services Generic Viagra Zithromax Z Pak For Sale Prices Cialis Priligy Pharmacie Cialis Ossido Nitrico Acheter Lasix Viagra Pills Mexico

 9. #108

  Standart Commander Du Viagra En Belgique

  Buy Celexa Cheap Cialis Buy Secure Ordering Free Shipping Dutasteride Ups Medicine Amex Accepted Loss Viagra Prescription Generic Lasix Zithromax Ask A Patient Pharmacy World Order Zoloft Finasteride On Line Can You Buy Real Viagra Online Buy Tadalafil Online Comprar Levitra Online Propecia Produce Esterilidad Generic Sildenafil Amoxicillin Liquid Cancer Lioresal En Pharmacie Cialis Buy Viagra Muy Barata No Prescription Robaxin Buy Order Viagra Online Viagra Bestellen Empfehlung Azithromycin Purchase Over Counter Sildenafil Citrate Generic Levitra For Sale Sertralina Medicamento Purchase Generic Zoloft Where Can I Buy Celebrex Buy Kamagra Oral Jelly Australia Cheap Generic Viagra Kamagra 100mg Forum Efecto Del Viagra Cheap Cialis And Viagra Buy Propecia Online Fast Delivery Canaian Meds Buying Kamagra Online Cialis France Pharmacie En Ligne Atopex Lasix Online Buy Canada Pharmicy Doseage For Keflex Mail Order Viagra Takin Benadryl With Cephalexin Tadalafil Cheapest Price Order Cialis Online Opinioni Finasteride Propecia Generic Discount Levitra Where To Buy Zoloft Cialis In Western Australia For Sale Levitra 40 Mg Sale Cost Of Viagra Farmaco Viagra Generico Comprar Viagra Cialis Espana Mail Order Cialis Fast Sildenafil Citrate New York Non Prescription Levitra Zithromax Cost Cheap Ciealis Sildenafil 25 Mg Online Bestellen Viagra Online Fast Zentel With Free Shipping Pharmacy Vendo Kamagra Estado Purchase Viagra Cheap Purchase Cialis Online Canada Viagra Nebenwirkungen 100 Order Cialis Online Usa Viagra Tarifs Viagra Precio En Farmacia Buy Kamagra Oral Jelly Vente Lioresal 25mg Acheter Cialis Online Prices Prozac Propecia Dati Tecnici Levaquin Overnight Shipping Shop Best Generic Viagra Precio Viagra Autentica Isotretinoin Drugs Deltasone Prednisone Rhine Inc India Complaints Acheter Viagra Au Maroc Order Cialis Tablets Cialis 5mg Price Longer In Bed Cialis Online Cialis Instrucciones Mieux Que Le Viagra Cheap Zoloft 50mg Fast Ship Viagra Cialis 20 Mg Eurim Pharm Sildenafil Generic Kamagra Oral Jelly Frankfurt What Does Keflex Do Buying Lasix Online Cheap Femara Without Prescription Cipro V Amoxicillin Cheapest Zoloft Online Prevacid Coupon Kamagra Pas Cher Belgique Cialis 20mg Price Capecitabine Zithromax Earache By Cheap Viagra Preisvergleich Cialis Ohne Rezept Cialis Legal Bestellen Cheap Cialis 20mg Amoxicillin 350mg Tid For 7 Days Amoxicillin In Pigs Generic Kamagra Zithromax Is It Penicillin Secure Online Progesterone Worldwide In Internet Low Price Cheap Cheap Viagra Buy Levitra On Line Comprare Viagra On Line E Reato Zoloft Generic Vente Ciprofloxacin Generique Rosa Impex Pvt Ltd Prices Kamagra Order Doxycycline Online No Prescription Propecia He Impotencia Order Kamagra Online Usa Buy Generic Zithromax Generique Kamagra 100mg Online Pharmacy Kamagra Viagra Se Vende Bajo Receta MORE INFO If you fail to repay your loan and do not contact your lender and offer to set up an alternative repayment arrangement they may charge default fees of up to and they may notify a third party debt collection agencies.Retrieved. personal loans for bad credit Is there a fee to get my benefits in check form from a teller Fees for Using the Card Is there a fee to activate my Direct Payment Card Is the Direct Payment Card PIN different from the Unemployment Insurance PIN Direct Payment Card FAQs How to File for Benefits For full functionality of this site it is necessary to enable JavaScript.Get the details and your bonus coupon here.Donde Comprar Cialis Madrid Cheap Cialis Online Does Zithromax Affect Birth Control Metronidazole Amoxicillin Tooth Ache Kamagra Pill Sinusitis 2000 Mg Keflex

 10. #109

  Standart Comprar De Propecia

  Actu Viagra Medicament Buy Zoloft Online Cheap Dove Si Compra Il Cialis Viagra Und Co Kaufen Kamagra Jelly Forum Cialis 5 Mg Best Price Usa Priligy Quand Prendre Kamagra Online Vendo Propecia Acquisto Cialis De Laboratorios Lilly Ordering Zoloft Online Amoxicillin Sandoz Viagra Kaufen Erfahrung Low Cost Cialis Online Non Viagra Fa Bene Shop Cialis Online buy accutane in usa Cialis Generic Chepest Po Box Delivery Kamagra Online Usa Order now isotretinoin What Does Levitra Do Zoloft Fast Delivery Contraindications For Amoxicillin Preisvergleich Viagra 100 Cheap Zoloft 20mg Online Drugstore Flagyl Pay By Money Order Propecia Hautarzt Generic Antabuse Cialis Mejor Viagra Acyclovir Buy Pharmacy Online Malaysia Buy Generic Viagra Cheap Soft Viagra Free Trial Generic Viagra Buying Kamagra Online Trusted Rx Pharmacy Canadian Health Mall Zoloft Online Pharmacy Order Clonidine Overnight Delivery Cialis 10 Mg Dosage Cialis Free Offer Walmart Drug Prices Without Insurance Cialis Ricetta Rossa Shop Cialis Online Levitra Kopa Augmentin With Amoxicillin Cialis Free Trial What Is Amoxicillin Clav Used For C'Est Quoi Le Viagra Cheap Viagra On Line Wo Viagra Kaufen Forum Levitra Acheter Buy Tadalafil Online Tadalafil India 40mg Sexulay Trasmited Infections Treated W3ith Keflex Buy Kamagra Usa Cialis For Sale Philippines Viagra Pfizer Ohne Rezept Buy Cheap Cialis Viagra For Sale Levitra Scatola Cialis Tadalafil Keflex Joint Pain Pharmacy 2u Prozac Viagra Online Sales Propecia Oporto Viagra Dosis Efectos Generic Kamagra Buy Medicament Cytotec C Est Pours Quoi

 11. #110

  Standart Cipro 10mg Cpr 4

  Malegra 150 Buying Viagra Online Amoxicillin Chocolate Levitra Medicament Generique Zoloft Online Usa Propecia Vendita Get Macrobid Canada Aurora Generic Zithromax Canadian Overnight Levitra 10 Mg Usato Buy Tadalafil Online Zithromax Azithromycin Side Effects Candianpharamacy Generic Cialis Usa Viagra Malaga Amoxicillin For Colds Cialis Cost Cialis Si Puo Comprare Senza Ricetta Cialis Lleida Can I Buy Cialis Online Purchasing Pyridium In Canada Store Levitra Sublinguale Prezzo Pharmacy Nolvadex Buy. Amytryptline Supersaver Meds Cost Of Generic Propecia Want To Buy Isotretinoin Wigan Viagra Impuissance Low Price Zoloft Isotretinoin 20mg acne in internet with doctor consult Duracion Levitra Buy Cialis Cheap Priligy Really Work Keflex Staph Infection Zoloft 50mg Il Viagra Del Presidente Ciro Asproso Levitra Kaufen 10mg Cialis Online Cs Viagra Samples Viagra Online Bestellen In Deutschland Cheap Generic Zoloft Drug Side Effects Keflex Kamagra Vendite Online Generic Cialis 100mg Certified India Pharmacy Difference Entre Cialis Et Viagra Cheap Generic Viagra Viagra Cialis Online Bestellen Canada Viagra Purchase Generic Zoloft Viagra Vorzeitiger Samenerguss Amoxicillin .25g Information Buy Online Kamagra Generic Viagra Overnight Delivery Cephalexin Dose Dogs Clomiphene Tablet Acheter Du Baclofene Sur Internet Cialis Posologia Sildenafil Best Online Viagra Reviews Brevoxyl Fast Delivery Cialis Can Dogs Take Amoxicillin Priligy Verschreibungspflichtig Kamagra Jelly Precio De Priligy En Espana Clomid 2 Par Repas Cheapest Cialis Online Levitra Lakemedel Acheter Priligy En Europe Where To Buy Cialis Cialis Generic Best Price Amoxicillin And Clavulanate Potassium Tablets Usp Cheap Generic Zoloft Nolvadex Tamoxifen For Sale Uk Buy Synthroid 150 Mcg Cheap Kamagra Pills Levitra De 10mg Instructions Priligy Where To Order Zoloft Over The Counter Zithromax Dove Trovare Dapoxetina Viagra Cialis Tadalafil 20mg For Sale Misoprostol Fast Shipping Doxycycline Generic Cialis 5 Mg Funciona Propecia Daily Dosage Benign Prostatic Hyperplasia Kamagra Cheap Online Levitra 10 Mg Orosolubile Prezzo Farmacia Costo Levitra Generico Cheapest Kamagra Propecia Length For Results Cephalexin Pet How To Buy Zoloft Where To Order Macrobid Kamagra Eriacta Tablets Buy Cialis Online Cheap Cialiis Fake Companies Zithromax Urinary Tract Infection Purchase Generic Cialis Como Se Toma La Viagra Brand Viagra Hawaii Viagra Discount Tadalafil 20mg Buy Viagra Effetti Sulle Donne Viagra Sample Tipos A Propecia Cialis Venta Online Order Kamagra Online Viagra Rosa Prezzo Buy Now Online Viagra Order Viagra Onlines Cialis Super Active KamagraĞ*ІВ® Generic Viagra Se Puede Comprar Cialis En Farmacias Buy Vardenafil Online Cheap Sildenafil Citrate Generic Cialis Overnight Order Generic Viagra Usa Generic For Clomid Generic Actoplus Met 15 850

Benzer Konular

 1. Cevap: 0
  Son Mesaj : 09.Mart.2011, 17:58
 2. Ramazan Karikatürleri
  Konu Sahibi sogukkanli56 Forum Resimler
  Cevap: 0
  Son Mesaj : 27.Ağustos.2009, 16:27
 3. Ramazan Ayı Faziletleri
  Konu Sahibi Derya Forum Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi
  Cevap: 0
  Son Mesaj : 02.Nisan.2008, 12:40
 4. Ramazan Bayramı
  Konu Sahibi Derya Forum Belirli Günler ve Haftalar
  Cevap: 2
  Son Mesaj : 02.Nisan.2008, 12:36
 5. Ramazan Bayramı
  Konu Sahibi oLasCh Forum Tebrik,Özel Gün Kutlama ve Hoşgeldiniz
  Cevap: 12
  Son Mesaj : 18.Ekim.2007, 20:15