Gittigidiyor Reklam

10 Kasım Atatürkü Anma Günü ve Atatürk Haftası

Aramızdan ayrılışının 73. yılında saygıyla anıyoruz Atamızı! http://i38.tinypic.com/n4bpxl.gif Herkes bilsin ki; bu vatanın nasıl kazanıldığını bilmekteyiz, her ne şartta olursa olsun sahip olduğumuz vatanı korumak adına her türlü müdahalede bulunuruz. Mustafa Kemal Atatürk ün önderliğinde sahip olduğumuz değerlerin bekçisiyiz; Varlığım varlığına armağan olsun, yemininin arkasındayız. MUSTAFA KEMAL ATATüRK adresindeki resim arşivi ziyaret edilmeye değer...

Bu konu 8534 kez görüntülendi ve 98 yorum aldı ...

  Konuyu değerlendir: 10 Kasım Atatürkü Anma Günü ve Atatürk Haftası

  5 üzerinden 5.00 | Toplam: 4 kişi oyladı ve 8534 kez incelendi.


Sayfa 1 Toplam 10 Sayfadan 12345 ... SonuncuSonuncu
Toplam 99 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor
 1. #1

  Standart 10 Kasım Atatürkü Anma Günü ve Atatürk Haftası

  Aramızdan ayrılışının 73. yılında saygıyla anıyoruz Atamızı!
  Herkes bilsin ki; bu vatanın nasıl kazanıldığını bilmekteyiz, her ne şartta olursa olsun sahip olduğumuz vatanı korumak adına her türlü müdahalede bulunuruz.
  Mustafa Kemal Atatürk ün önderliğinde sahip olduğumuz değerlerin bekçisiyiz;
  Varlığım varlığına armağan olsun, yemininin arkasındayız.

  MUSTAFA KEMAL ATATüRK adresindeki resim arşivi ziyaret edilmeye değer...  Atatürk Haftası, 10 Kasım'ı takip eden haftada Atatürk' ün yaşamı, yurtseverliği, inkılap ve ilkelerinin anlatılıldığı, radyo ve televizyonda, Atatürk'ün konuşmalarının kendi sesinden dinletildiği, Atatürk'le ilgili filmlerin gösterildiği haftadır.
  10 Kasım günü Atatürk, tüm yurtta törenlerle anılır. Ölüm anı olan saat dokuzu beş geçe sesi ile saygı duruşuna geçilir. Kara ve deniz taşıtları oldukları yerde durarak düdüklerini çalarlar. Düzenlenen anma törenlerinde Atatürk'ün yaşam öyküsü, Atatürk inkılap ve ilkeleri anlatılır, seçilmiş Atatürk şiirleri okunur.

  Atatürk'ün sağlık durumu 1937 yılından itibaren bozulmaya başladı. Kendisine 1938 yılı başlarında sirozAvrupa'dan doktorlar getirildi. Türk ve yabancı doktorların tedavileri sonuç vermedi.Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu ve ilk cumhurbaşkanı Atatürk,10 Kasım 1938 perşembe sabahı saat 9,05'te İstanbul Dolmabahçe Sarayı'nda hayatını kaybetti. Cenazesi büyük bir törenle Ankara'ya uğurlandı ve Atatürk 21 Kasım 1938 günü Ankara'da yapılan büyük bir törenle Ankara Etnografya Müzesi'ndeki geçici kabrine konuldu. Bundan onbeş yıl sonra da 10 Kasım 1953'te kendisi için yaptırılan Anıtkabir'deki ebedi istirahatgahında toprağa verildi.

  10 Kasım ile ilgili Resimler

  10 Kasımla ilgili resimler ve Atatürkün Cenaze töreniyle ilgili fotoğraflar ve Dolmabahçe...
  Usha Majere, Eticon, BuGi ve 11 kişi daha bunu beğendi.

 2. #2

  Standart

  Mustafa Kemal ATATüRK
  ulu önder Mustafa Kemalulusumuzun en büyük kurucusuBugun saygı ile anıyoruz

  mahiyetin gönderdiği link te bir resmi bugun MSN Messenger inize awatar yapmanızı rica ederiz

 3. #3

  Standart

  ah ATAM kalkta bak bıraktığın nesile memlekete de 2kelime et diyesim geldi

 4. #4

  Standart

  ATATüRK; eğer bugün yaşıyor olsaydı .....
  Bu cümlenin arkasına yazılacak o kadar siyasi ve sosyal cümle var ki , anlatılması zor ve acıdır.
  O , insan doğasının yapabileceğinden fazlasını yapmıştır.Türk milletinin ve ATAM ızın doğa üstü gayreti ile yaşadığımız bu ülke , bugün öz benliğine küs,toprağına küs ve başkalarına hayran olma peşinde olanların yönetimindedir.
  Gençliğe hitabesinde sanki bu günleri görmüştür.

  Böyle bir günde yine eleştiri yaptığım için özür dilerim.
  işte hitabe...........
  .: GENçLİĞE HİTABE :.
  Ey Türk gençliği! Birinci vazifen, Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyeti'ni, ilelebet muhafaza ve müdafaa etmektir.


  Mevcudiyetinin ve istikbalinin yegâne temeli budur. Bu temel, senin en kıymetli hazinendir. İstikbalde dahi, seni bu hazineden mahrum etmek isteyecek dahilî ve harici bedhahların olacaktır. Bir gün, istiklâl ve Cumhuriyet'i müdafaa mecburiyetine düşersen, vazifeye atılmak için, içinde bulunacağın vaziyetin imkân ve şerâitini düşünmeyeceksin! Bu imkân ve şerâit, çok namüsait bir mahiyette tezahür edebilir. İstiklâl ve Cumhuriyetine kastedecek düşmanlar, bütün dünyada emsali görülmemiş bir galibiyetin mümessili olabilirler. Cebren ve hile ile aziz vatanın bütün kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir. Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler. Hattâ bu iktidar sahipleri, şahsî menfaatlerini, müstevlîlerin siyasi emelleriyle tevhid edebilirler. Millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir.


  Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi vazifen, Türk istiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur! 5. #5

  Standart

  GENçLİĞİN ATATüRK'E CEVABI

  EY BüYüK ATA!

  Varlığımızın en mukaddes temeli olan, Türk istiklalinin ve Türk Cumhuriyetinin ebedi bekçileriyiz. Bu karar, sarsılmaz irademizin değişmez ifadesidir.

  İstikbalde, hiçbir kuvvet yolumuzdan döndüremeyecektir.
  Bizler, bütün hızımızı senden, milli tarihimizden ve ruhumuzdaki sönmez insan ateşinden alıyoruz. Senin kurduğun temeller üzerinde attığımız her adım sağlam, yaptığımız her hamle şuurludur.

  En kıymetli emanetin olan Türk istiklal ve Cumhuriyeti, mevcudiyetimizin esası olarak, eğilmez başların, bükülmez kolların, yenilmez Türk evlatlarının elinde ilelebet yaşayacak ve nesilden nesile devredilecek.

  Bu mukaddes emanete yönelen dâhili ve harici bütün tecavüzler, iman dolu göğsümüze çarparak parçalanacaktır.

  İstiklal ve Cumhuriyetimize kastedecek düşmanlar en modern silahlarla mücehhez olarak, en kuvvetli ordularla üzerimize saldırsalar dahi, milli şuurumuzu ve yenilmez Türk gücünün zerresini bile sarsamayacaklardır.

  çünkü İstiklal ve Cumhuriyetimize kastedenler, karşılarında beş bin yıllık şerefli Türk tarihinin yılmaz evlatlarını, cumhuriyeti ve inkılâplarının feyizli ve imanlı gençlerini bulacaklardır.

  EY TüRK'üN BüYüK ATASI!

  İstikbal ve Cumhuriyeti korumak mecburiyeti hâsıl olursa içinde bulunacağımız ahval ve şerait ne olursa olsun, kudret ve cesaretimizi damarlarımızdaki asil kandan alarak, bütün engelleri aşıp, her güçlüğü yenmek azmindeyiz.

  TüRK GENçLİĞİNİN ANDI

  Türk gençliği olarak özgürlüğün, bağımsızlığın, egemenliğin, Cumhuriyetin ve devrimlerinin (inkılâplarının) yılmaz bekçileriyiz.

  Her zaman, her yerde ve her durumda Atatürk ilkelerinden ayrılmayacağımıza, çağdaş uygarlığa geçmek için bütün zorlukları yeneceğimize namus ve şeref sözü verip, kendimizi büyük Türk Milletine adarız.

 6. #6

  Bölüm Yöneticisi

  Standart

  Sabah saati 09.05 atamızın o yüce kalbi ile beraber Türkiye 71.kez bir dakikalığına duruyor herkezin Atatürk' ü yok bir tane Atatürk var gençler olarak lütfen Atatürk' üanlamaya çalışalım bu sayfalardan tüm gençliğe yalvarmaktayım Atatürk' ü okuyun çünkü bir tane bir tane Atatürk var.....

 7. #7

  Standart

  ruhu şad olsun mekanı cennet olsun

 8. #8

  Standart

  Ne mutlu Türküm diyene...

 9. #9

  Standart

  Mekanı cennet olsun
  neava_20 bunu beğendi.

 10. #10

  Standart  RUHUN ŞAADOLSUNBenzer Konular

 1. Ağız ve Diş Sağlığı Haftası 22 - 27 Kasım
  Konu Sahibi Derya Forum Belirli Günler ve Haftalar
  Cevap: 0
  Son Mesaj : 05.Mayıs.2008, 11:46
 2. Atatürk'ün Ölüm Günü 10 Kasım - Atatürk Haftası 10 - 16 Kasım
  Konu Sahibi Derya Forum Belirli Günler ve Haftalar
  Cevap: 5
  Son Mesaj : 23.Nisan.2008, 17:33
 3. Hava Şehitlerini Anma Günü 15 Mayıs
  Konu Sahibi Derya Forum Belirli Günler ve Haftalar
  Cevap: 2
  Son Mesaj : 03.Nisan.2008, 10:34
 4. 19 mayıs Atatürkü Anma Gençlik ve Spor Bayramı..
  Konu Sahibi TaRCıN Forum Tebrik,Özel Gün Kutlama ve Hoşgeldiniz
  Cevap: 4
  Son Mesaj : 27.Mayıs.2007, 01:04
 5. 18 Mart Çanakkale Şehitleri Anma Günü
  Konu Sahibi remomvab Forum Eğitim Haberleri
  Cevap: 3
  Son Mesaj : 12.Mayıs.2007, 12:08