IMDB : http://www.imdb.com/title/tt0373690

Konu :

Arsène Lupin bir hırsızlık ve koleksiyon tiryakisidir. Konteslerin aile mücevherlerinden, yıldız hareketlerine dayanan çok gizli belgelere kadar her şeyi çalıp çırpmaktadır. Robin Hood’un cömertliği, Sherlock Holmes’un tümdengelim yeteneği ve Don Juan’ın cezbediciliğiyle donanmış olan Arsene, kötü şöhreti yüzünden kendini bir takım soğuk kanlı seri cinayetler ve cüretkar hırsızlıkların baş zanlısı olarak nahoş bir pozisyonda bulduğunda, bütün bunlara ve daha fazlasına ihtiyaç duyacaktır.

Patalojik bir cazibeyle birlikte, kimliğini gizleme konusunda bir bukalemun gibi olması düşmanlarının, dostlarının ve kurbanlarının aklını başından almaktadır. Hançer ve pelerinlerin dünyası olan aile sırları ve esrarengiz güçlerin arasında o, nefes kesen çılgınlıkları ve tutkulu maceraları ile en mükemmel kötü kahramandır.

Maurice Leblanc’ın Cagliostro Kontesi isimli kitabının bir adaptasyonu olan Arsene Lupin, şiirsel çocukluğuna 1884 yılında başlar. Aile entrikaları yüzünden evden ayrılmak zorunda kaldığı için mutlu çocukluğunun ömrü çok kısa olur. Hikaye 1914’te, yerinde kahramanlıklarının, filmde renkli karakterler ve vicdansız suçlularla dolu olan aristokrat ailelerin ve gizli ittifakların Tarih tarafından son bir darbeyle silinmesini, görünüşte yalnızca geciktirici bir etkisi olduğu yılda tamamlanır. Kahramanımızın fırtınalı hikayesi bizi Normandiya’nın manastırlar ve gizli hazineleriyle dolu yeşil kır manzaralarından alıp, Paris’in sanayi devriminin keşmekeşli kalbindeki en heyecanlı yerlere götürür.

Yönetmen : Jean-Paul Salomé
Senaryo : Maurice Leblanc, Jean-Paul Salomé
Oyuncular : Romain Duris, Kristin Scott Thomas, Pascal Greggory, Eva Green, Patrick Toomey
Filmin Türü : Aksiyon, Macera
Orijinal Adı : Arsen Lüpen
Yapımcı Firma : Hugo Films
Yapım Yılı : 2004
Yapım Ülkesi : Fransa / İtalya / İspanya
Orijinal Dili : Fransız
Filmin Süresi : 131 dakika
Dağıtıcı Firma : Özen Film
Vizyon Tarihi : 25.08.2006

CAPS:LINKLER:
[HIDE]
 
 http://rapidshare.com/files/219698402/Arsen_Lupen_by_aNTiMiCRoP.part1.rar
 http://rapidshare.com/files/219695010/Arsen_Lupen_by_aNTiMiCRoP.part2.rar
 http://rapidshare.com/files/219695012/Arsen_Lupen_by_aNTiMiCRoP.part3.rar
[/HIDE]